Deklaracja dostępności
2021.08.01-10.31 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację i leczenie Mai Kultys z Holendrów Kozienickich
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację i leczenie Mai Kultys z Holendrów Kozienickich. Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę - siedem dni w tygodniu, w dniach 1 sierpnia - 31 października 2021 r. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337. Plastikowe nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację dziewczynki oraz sfinansowanie kolejnej operacji.
    Maja Kultys urodziła się 23 marca 2014 roku z deformacją prawej nogi: nie ma kości piszczelowej, dwóch kości śródstopia oraz palców II, III, IV. Dzięki pomocy wspaniałych Darczyńców przeszła długie i bolesne leczenie w USA, podczas którego dr Paley zrekonstruował jej nogę. Teraz Maja nosi specjalny aparat, bez którego nie może chodzić ani stawać. Dziewczynka się nie poddaje, uczęszcza na rehabilitację, pędzi przed siebie, czasem się wywróci, ale zawsze podnosi się i idzie dalej. Niestety mimo pokładanych wielkich nadziei, jej chora noga wciąż nie rośnie i potrzebuje pomocy. Walka Mai o sprawność wciąż trwa! Przed nią wydłużanie kości strzałkowej. Różnica między chorą, a zdrową nogą wynosi już ponad 10 cm. By móc nadal chodzić na własnych nogach, Maja musi kontynuować swoją trudną drogę: operację i długą rehabilitację, które niestety są bardzo drogie. Koszt leczenia w Europejskim Instytucie Paleya wynosi ponad 260 000 zł. Każda złotówka przybliża Maję do większej sprawności. Jej niepełnosprawność nie zniknie, ale możemy sprawić, że Maja będzie sama chodzić! Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Mai prowadzona jest także zrzutka pod adresem https://www.siepomaga.pl/maja-kultys.
Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia Mai.
Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania dzieci z terenu Gminy Kozienice potrzebujących tej formy wsparcia.

Zdjęcia ze zbiórek znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)