Deklaracja dostępności
2021.08.06-10.17 - Wystawa fotograficzna „Finis” Stanisława Gąsiora
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na wystawę fotograficzną „Finis” Stanisława Gąsiora. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 6 sierpnia 2021 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
Wernisaż odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, m.in. uczestnicy zobowiązani będą zakryć maseczką nos i usta.
    Stanisław Gąsior – urodzony we Wrocławiu, gdzie spotkali się jego rodzice. Mama urodzona w Opactwie w Gminie Sieciechów i ojciec urodzony w Stanisławowie koło Lwowa. Fotografią interesuje się od dziecka. Pierwszym aparatem był „Druh” produkcji polskiej, a potem Zorki 2S produkcji radzieckiej. Fotografii uczył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu pod kierunkiem instruktora Jerzego Halla. Od 1985 r. członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, a także członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców z siedzibą w Warszawie. Posiada tytuł: „AFRP” (artysty fotografa (fotografika) Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej). Wyróżniony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, Medalem 150-lecia Fotografii (1839-1989), Medalem Pamiątkowym „PRO MASOVIA”. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz miał kilkanaście wystaw indywidualnych. Interesują go różne dziedziny fotografii, szczególnie podróżnicza, z wyjątkiem fotografii w atelier. Jest także żeglarzem i posiada stopień jachtowego sternika morskiego.

      Finis Wystawa składa się z dwóch części - zdjęć Auschwitz-Birkenau i Fabryki Broni będących pokłosiem plenerów Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Łączy je osoba Dziadka artysty - Tomasza Czerskiego – urodzonego w Gminie Sieciechów, który wyjechał za pracą do Radomia i pracował w Fabryce Broni, a następnie za udział w ruchu oporu (ZWZ) został wywieziony do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i tam zamordowany przez hitlerowców. Ta wystawa przedstawia „koniec” - koniec czegoś, kogoś.
Wystawa dostępna dla zwiedzających do dnia 17 października 2021 r.

Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)