Deklaracja dostępności
2021.07.22 - Lista inicjatyw zakwalifikowanych do oceny merytorycznej konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka informują, iż z dniem 22 lipca 2021 r. dobiegł końca I etap konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”. UWAGA!!! od 23 lipca 2021 r., od godz. 12.00 do 29 lipca 2021 r., do godz. 12.00 w Internecie przy pomocy platformy surveyplanet.com odbędzie się głosowanie mieszkańców - link do głosowania zostanie umieszczony na dole strony.
Lista inicjatyw zakwalifikowanych do oceny merytorycznej w konkursie na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”
 1. „O wolności poprzez sztukę” wnioskodawca: Grupa Nieformalna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach Opis inicjatywy: Inicjatywa jest skierowana do wszystkich mieszkańców Gminy Kozienice. Składa się z trzech części:
   1. Wystawienie sztuki teatralnej „Kim Jesteśmy?”, do której aktorzy amatorzy zostaną wyłonieni w drodze castingu. Scenariusz sztuki zostanie przygotowany do publikacji w wydawnictwie edukacyjnym.
   2. Ogłoszenie dla mieszkańców Gminy Kozienice konkursu plastycznego „Wolność kocham i rozumiem”, a następnie przygotowanie wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych.
   3. Wykład historyków „Nasza Niepodległa”.
  Inicjatywa da możliwość wspólnego świętowania wartości szczególnie ważnych dla Polaków, wpisanych w naszą tradycję narodową: wolność, poszanowanie godności i prawa człowieka. Wzmocni poczucie wspólnoty poprzez zaangażowanie i zintegrowanie mieszkańców Gminy Kozienice w działania kulturalne na rzecz obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie wyrazem naszego patriotyzmu.
 2. Kozienice w fotografii – retrospekcja (wspomnienie tego co było … pokazanie tego co jest) wnioskodawca: Franciszek Subocz / Członkowie Warsztatów Fotograficznych UTW Opis inicjatywy: Inicjatywa jest skierowana do mieszkańców Gminy Kozienice. Składa się z trzech głównych elementów:
  • fotograficznych warsztatów plenerowych,
  • konkursu dla uczestników warsztatów,
  • wystawy podsumowującej inicjatywę wraz z rozstrzygnięciem konkursu i wręczeniem nagród.
  Z dużej ilości zdjęć autora inicjatywy z terenu Kozienic, z lat 1989-1995 zostaną wybrane 24 fotogramy do pracy warsztatowej. Do udziału w warsztatach zostaną zaproszeni uczestnicy zajęć fotograficznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury. Podczas warsztatów plenerowych powstaną prace fotograficzne ukazujące Kozienice dawniej i dziś. Celem inicjatywy jest ukazanie cząstkowej historii miasta w oparciu o stare i obecnie wykonane fotogramy wybranych miejsc oraz wiedzę utrwaloną w pamięci uczestników warsztatów na temat swojego miasta i zmian jakie zaobserwowali w wyżej wymienionym okresie.
  UWAGA !!! link do ankiety będzie aktywny wyłącznie w terminie głosowania tj. od 23 lipca 2021 r., od godz. 12.00 do 29 lipca 2021 r., do godz. 12.00
  KLIKNIJ https://s.surveyplanet.com/Y3CDLRQr_