Deklaracja dostępności
2021.08.13 - Lista inicjatyw zakwalifikowanych do oceny merytorycznej w ramach naboru uzupełniającego konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka informują, iż z dniem 13 sierpnia 2021 r. dobiegł końca I etap naboru uzupełniającego konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”. UWAGA!!! od 16 sierpnia 2021 r., od godz. 12.00 do 20 sierpnia 2021 r., do godz. 12.00 w Internecie przy pomocy platformy surveyplanet.com odbędzie się głosowanie mieszkańców - link do głosowania zostanie umieszczony na dole strony.
Lista inicjatyw zakwalifikowanych do oceny merytorycznej w ramach naboru uzupełniającego konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”
 1. „Kolorowe zagadki” wnioskodawca: Jelena Jasek Opis inicjatywy: Inicjatywa jest skierowana do najmłodszych mieszkańców Gminy Kozienice, tj. do dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Kozienicach. Inicjatywa „Kolorowe zagadki” składa się z kilku etapów:
   1. Przeprowadzenie w przedszkolu warsztatów dla dzieci w formie rysunkowego rozwiązywania rymowanych zagadek autora inicjatywy.
   2. Selekcja rysunków wykonanych przez dzieci na potrzeby publikacji. Wydanie publikacji książkowej, która ma zawierać zagadki autora inicjatywy i rysunki uczestników warsztatów.
   3. Prezentacja prac dzieci na wystawie w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Następnie prace zostaną przekazane do PP Nr 5 w Kozienicach.
  Inicjatywa daje możliwość budowania i utrwalania kontaktów środowiska literackiego z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta oraz poprzez zabawę umożliwia dzieciom kontakt z poezją, rozwija wyobraźnię, pokazuje w jaki sposób poezję można ubogacić sztukami wizualnymi.
 2. Koncert muzyki alternatywnej dedykowany pamięci Rafała „Zielonego” Lechańskiego - „Matka się dowie!” wnioskodawca: Karol Kozak, Mateusz Pułkowski Opis inicjatywy: Inicjatywa ma na celu upamiętnienie osoby Rafała „Zielonego” Lechańskiego – zmarłego w 2020 roku organizatora licznych koncertów muzyki alternatywnej w nieistniejącym już Pubie „Zieleniak”, który prowadził. W ramach inicjatywy, organizatorzy zamierzają zorganizować koncert muzyki alternatywnej w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. W trakcie wydarzenia wystąpi pięć formacji muzycznych, związanych z Kozienicami, Lublinem, Warszawą, Krakowem, Puławami i Otwockiem. Realizacja inicjatywy pozwoli na integrację kozienickich fanów muzyki alternatywnej i kultury niezależnej.
 3. Make-up i charakteryzacja jako środki artystycznego wyrazu wnioskodawca: Wiktoria Krekora, Weronika Krekora Opis inicjatywy: Zwiększenie świadomości mieszkańców Gminy Kozienice na temat artystycznego make-upu, jego roli w charakteryzacji, a także nabycie przez nich nowych umiejętności z tego zakresu. Autorzy inicjatywy zamierzają zorganizować warsztaty make-upu, które poprowadzi Sergiusz Starski, absolwent Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji NOVA MASKA. Uczestnicy zajęć zostaną wyłonieni w drodze naboru. W trakcie zajęć powstaną fotografie, które posłużą do wykonania wystawy. Ta będzie prezentowana w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.
  UWAGA !!! link do ankiety będzie aktywny wyłącznie w terminie głosowania tj. od 16 sierpnia 2021 r., od godz. 12.00 do 20 sierpnia 2021 r., do godz. 12.00
  KLIKNIJ https://s.surveyplanet.com/sh96l3nw