Deklaracja dostępności
2021.10.03-17 - Wystawa powarsztatowa „Make-up i charakteryzacja jako środki artystycznego wyrazu”
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Wiktoria Krekora i Weronika Krekora zapraszają na wystawę powarsztatową „Make-up i charakteryzacja jako środki artystycznego wyrazu”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 3 października 2021 r. (niedziela), o godz. 15.00 w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
Wernisaż odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, m.in. uczestnicy zobowiązani będą zakryć maseczką nos i usta.
    Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie, wykonane podczas warsztatów make-upu i charakteryzacji, prowadzonych w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka w dniu 20 września 2021 roku. Zajęcia te poprowadził artysta-makijażysta Sergiusz Starski, który omówił podstawy dobrze wykonanego makijażu i zaprezentował przykłady charakteryzacji filmowej. W trakcie warsztatów wykonane zostały fotografie uczestniczących w nich kobiet – przed i po nałożeniu make-upu. To właśnie te metamorfozy będą prezentowane na wystawie w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Autorką zdjęć jest Wiktoria Krekora. Ekspozycję uzupełnią zdjęcia z prywatnych zasobów Sergiusza Starskiego.

Wystawa odbędzie się w ramach inicjatywy „Make-up i charakteryzacja jako środki artystycznego wyrazu”, zgłoszonej przez Wiktorię Krekorę i Weronikę Krekorę do konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.
Wystawa dostępna dla zwiedzających do dnia 17 października 2021 r.

Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)