Deklaracja dostępności
2021.10.27-11.30 - Wystawa pokonkursowa „Kozienice w fotografii – retrospekcja”
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Franciszek Subocz zapraszają na wystawę pokonkursową „Kozienice w fotografii – retrospekcja”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 27 października 2021 r. (środa), o godz. 17.00 w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
Wernisaż odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, m.in. uczestnicy zobowiązani będą zakryć maseczką nos i usta.
    Na wystawie zaprezentowane będą fotografie Kozienic, wykonane przez uczestników inicjatywy lokalnej „Kozienice w fotografii – retrospekcja (wspomnienie tego co było … pokazanie tego co jest)”. Ideą projektu jest ukazanie tego, jak na przestrzeni ostatnich 30 lat zmieniło się nasze miasto. W tym celu ogłoszono konkurs pn. „Kozienice w fotografii – retrospekcja”, a zadaniem jego uczestników było wykonanie zdjęć „do pary” do fotografii Franciszka Subocza, wykonanych na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Dodatkowo zostały one opatrzone opisami. Niektóre z ukazanych w ten sposób obiektów całkowicie zmieniły swoje oblicze, po innych czas zatarł już ślady. Pozostały tylko fotografie i wspomnienia... W trakcie wernisażu odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, połączone z wręczeniem nagród oraz podsumowanie całej inicjatywy.

Wystawa organizowana jest w ramach inicjatywy „Kozienice w fotografii – retrospekcja (wspomnienie tego co było … pokazanie tego co jest)”, zgłoszonej przez Franciszka Subocza do konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.
Wystawa dostępna dla zwiedzających do dnia 30 listopada 2021 r. pobierz: Publikacja_Kozienice_Retrospekcja.pdf

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)