Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2021.11.05-18 - Wystawa powarsztatowa „Kolorowe zagadki”
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Jelena Jasek serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy Kozienice na wystawę powarsztatową „Kolorowe zagadki”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 5 listopada 2021 r. (piątek), o godz. 10.00 w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
Wernisaż odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, m.in. uczestnicy zobowiązani będą zakryć maseczką nos i usta.
    Na wystawie zaprezentowane będą prace podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Kozienicach, którzy brali udział w warsztatach plastyczno-literackich prowadzonych przez Jelenę Jasek – poetkę z Grupy Poetyckiej „Erato” KDK. Tytułowe „Kolorowe zagadki” odnoszą się do krótkich wierszyków-łamigłówek autorstwa Jeleny Jasek, do których dzieci stworzyły unikatowe ilustracje. Zarówno utwory literackie, jak i prace plastyczne przedszkolaków zostały opublikowane w książce pt. „Kolorowe zagadki”. Jej premiera odbędzie się w trakcie wernisażu w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Wystawa jest częścią inicjatywy „Kolorowe zagadki”, zgłoszonej przez Jelenę Jasek do konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.
Wystawa dostępna dla zwiedzających do dnia 18 listopada 2021 r.

Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)