Deklaracja dostępności
2021.11.01-2022.01.31 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Oliwiera Popisa z Kozienic
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Oliwiera Popisa z Kozienic. Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę - siedem dni w tygodniu, w dniach 1 listopada 2021 r. - 31 stycznia 2022 r. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337. Plastikowe nakrętki przekazane rodzinie Oliwiera zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację chłopca oraz sfinansowanie kolejnej operacji.
    Oliwier Popis to na co dzień uśmiechnięty, wesoły i rozgadany chłopiec. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami współistniejącymi. Porusza się na wózku inwalidzkim, a w jego główce została założona zastawka, która kontroluje ciśnienia wewnątrz czaszki i odprowadza nadmiar płynu z komór mózgowych. Największym problemem jest jednak ogromna deformacja kręgosłupa uciskająca rdzeń kręgowy. Powiązane jest to również z zespołem Arnolda Chiariego, czyli przemieszczeniem pnia mózgu i móżdżku do kanału kręgowego. Płuca Oliwiera mają coraz mniej miejsca. Konieczne są skomplikowane operacje bardzo wysokiego ryzyka powikłań. Leki, codzienna rehabilitacja, drogi sprzęt ortopedyczny, ciągłe konsultacje, specjaliści z całej Polski i nie tylko… To wszystko jest bardzo kosztowne, dlatego rodzinie potrzebna jest pomoc. Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Oliwiera prowadzona jest także zbiórka za pośrednictwem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: Alior Bank 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 34226 Popis Oliwier – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Kod SWIFT (BIC) do wpłat zagranicznych: ALBPPLPW. Można też przekazać chłopcu 1% podatku: KRS: 0000037904, cel szczegółowy: 34226 Popis Oliwier.
Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia Oliwiera.
Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania dzieci z terenu Gminy Kozienice potrzebujących tej formy wsparcia.

Zdjęcia ze zbiórek znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)