Deklaracja dostępności
2022.03.20 - Poranek teatralny dla dzieci „Kot w butach”
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu: „Poranki teatralne dla dzieci”. Spektakl pt. „Kot w butach” odbędzie się w dniu 20 marca 2022 r. (niedziela) o godz. 12.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 4 lat.
  Bilety*:
  • normalny 12 zł
  • ulgowy** 7 zł
  do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz w zakładce KUP BILET na stronie www.dkkozienice.pl, a także na biletyna.pl od dnia 5 marca 2022 r. (sobota).
   * Przy zakupie w kasach KDK dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca (ze statusem Dużej Rodziny)” stosuje się rabat 25%, zaś dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca" rabat 10%. Zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/. ** Bilety ulgowe przysługują: dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia/seniorom po 60 roku życia (po okazaniu ważnej legitymacji/dowodu osobistego).

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka wprowadził zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz służb sanitarno-epidemiologicznych. Uczestnicy zobowiązani będą zakryć maseczką nos i usta (z regulaminem wydarzenia można zapoznać się na stronie: www.dkkozienice.pl/index.php?id=8404)

Opis bajki „Kot w butach” Jeden z najpopularniejszych motywów literatury dziecięcej, stworzony w XVII-wiecznej Francji przez Charlesa Perrault’a - opowieść o Janku, który w spadku po ojcu otrzymał czarnego kota. Młodzieniec mieszka u brata, który odziedziczył ojcowski młyn. Chłopak, nazywany przez gospodarza darmozjadem, wyrusza w świat w poszukiwaniu szczęścia. Jaki może mieć pożytek z kota? Do czego kotu potrzebne są buty, jak je wykorzysta i co z tego będzie miał biedny młynarz? - zobaczycie podczas spektaklu. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Przez scenę pełną kolorowej scenografii przemierzy tytułowy Kot, Janek, Brat, Król, Królewna, Zajączki i inni. Ciekawa muzyka, ciekawe efekty, wartka akcja zapewnia dobrą zabawę dla dzieci, no i oczywiście dla ich opiekunów. Spektakl prezentowany był m.in. w Teatrze Reduta w Berlinie, na Scenie Moliere w Krakowie, Scenie pod Aniołem Stróżem w Krakowie, a także podczas Teatralnego Lata w Katowicach i Warszawie. obsada: Artur Gotz, Marcin Piejaś opracowanie muzyczne: A. Król dekoracje: B. Falkowska lalki: A. Stelmachów
Autorski Teatr Młodego Widza w Warszawie

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)