Deklaracja dostępności
2022.05.01-07.31 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marcelinki Zawadzkiej z Kozienic
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marcelinki Zawadzkiej z Kozienic. Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę - siedem dni w tygodniu, w dniach 1 maja - 31 lipca 2022 r. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337. Plastikowe nakrętki przekazane rodzinie Marcelinki zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację dziewczynki.
    Marcelinka urodziła się 19.08.2018 r. w 28 tygodniu ciąży. Przyszła na świat w ciężkiej zamartwicy, z wagą urodzeniową 1340g. Powodem tak wczesnego porodu było bezwodzie. Pierwsze tygodnie życia dziecka były bardzo ciężkie. Niedługo po porodzie dziewczynka przeżyła wylew krwi do mózgu i móżdżku, wskutek czego nie rozwija się prawidłowo. Mimo swojego wieku nie potrafi utrzymać równowagi, potrzebuje asekuracji przy chodzeniu. Dziewczynka nie mówi, komunikuje się za pomocą gestów. Marcelinka zmaga się także z dziecięcym porażeniem mózgowym. Rodzice czekają na badania genetyczne, ponieważ u dziewczynki istnieje podejrzenie aberracji chromosomowej (duplikacja długiego ramienia chromosomu 2). Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Marcelinki, można też przekazać 1% podatku KRS: 0000396361 , cel szczegółowy: 0170290 Marcelina Zawadzka (www.siepomaga.pl/marcysia-zawadzka).
Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia Marcelinki.
Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania dzieci z terenu Gminy Kozienice potrzebujących tej formy wsparcia.

Zdjęcia ze zbiórek znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)