obraz nagłówka
     Strona główna           Działalność           Kalendarz Imprez           KUP BILET           Galeria           Kontakt / O nas           Partnerzy           Deklaracja dostępności     
Kino

KDK

Uniwersytet Trzeciego Wieku

PIT

Festiwal

Furmanik-bok

Breakdance-bok

Komornicka

BIP-bok

RODO


      

<< powrót

Pokaz filmu pt. „Powrót do tamtych dni”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają mieszkańców Gminy Kozienice na pokaz filmu pt. „Powrót do tamtych dni”, który odbędzie się w dniu 24 maja 2022 r. (wtorek) o godz. 20.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Film zostanie wyświetlony w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Działania profilaktyczne sfinansowane są ze środków Gminy Kozienice.

    Wstęp wolny!
    UWAGA: Obowiązują nieodpłatne wejściówki do pobrania:
    • w dniach 11-12 maja 2022 r. przez mieszkańców Gminy Kozienice posiadających „Kozienicką Kartę Mieszkańca” (zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/),
    • od dnia 13 maja 2022 r. przez pozostałych mieszkańców Gminy Kozienice (o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana),
    w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Serdecznie zapraszamy !!!„Powrót do tamtych dni” to poruszający i realistyczny film o dorastaniu w rodzinie z problemem alkoholowym. Opowieść o uzależnieniu rodzica i wpływie nałogu na życie i funkcjonowanie najbliższych mu osób, a przede wszystkim dziecka. Reżyserowi udało się w bardzo przejmujący sposób oddać dramat i cierpienie takiej rodziny. Film uniwersalny, uświadamiający i głęboko terapeutyczny, godny polecenia ze względu na walory artystyczne i pokazaną w nim prawdę psychologiczną.

Myślę, że film ten będzie ważny dla osób, które przeżyły podobne doświadczenia jak ja. To dobry moment, by im pokazać, że nie są w tym sami. Z kolei tym, którzy mieszkają z osobami DDA, a nie potrafiły rozpoznać pewnych zachowań, może udzieli on odpowiedzi na kilka pytań. Chciałbym, żeby osoby współuzależnione zdały sobie sprawę, że mogą coś zmienić, powiedzieć stop, a nawet odejść. Myślę, że „Powrót do tamtych dni” może być początkiem terapii dla osób, które w ogóle boją się tego słowa – reżyser, Konrad Aksinowicz.
Aktualny repertuar kina KDK dostępny jest na stronie: kinokozienice.pl
<< powrót


   Liczba odwiedzin: 23407421
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: ArtGabi.