Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2022.08.05-09.11 - Wystawa plastyczna pt. „Pasją malowane”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na wystawę plastyczną „Pasją malowane” studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 5 sierpnia 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).


Niniejsza wystawa jest podsumowaniem kilku ostatnich lat pracy uczestników zajęć plastycznych z rysunku i malarstwa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach. Znajdują się na niej prace plastyczne w różnych technikach: malarstwo olejne, akwarelowe, akrylowe, suche pastele oraz rysunki. Każda kolejna ekspozycja pokazuje rozwój warsztatu plastycznego i kształtowanie osobowości twórczych.

Grupa studentów spotyka się co tydzień w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Na zajęciach z artystą malarzem Tomaszem Wróblewskim, zapoznają się z perspektywą, walorem i światłocieniem. Uczą się kompozycji obrazu, doskonalą warsztat. Powstałe podczas zajęć prace są zróżnicowane; niezależnie od tematu studenci starają się nadać obrazom i rysunkom indywidualny charakter. Przedstawiają martwe natury, pejzaże, portrety, kopie znanych dzieł, a także własne kompozycje malarskie. Autorzy prac dostrzegają piękno w codziennych, zwyczajnych sytuacjach.

Autorzy prac: Zbigniew Czerwiński, Elżbieta Karaś, Lena Lechowicz, Andrzej Legierski, Anna Mirowska, Łucja Nędzi.


Wystawa dostępna dla zwiedzających do dnia 11 września 2022 r.


Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)