Deklaracja dostępności
2022.08.01-2023.01.31 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Wiktora Bartoszka z Kozienic

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Wiktora Bartoszka z Kozienic. Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę - siedem dni w tygodniu, w dniach 1 sierpnia - 31 października 2022 r. UWAGA: Akcja zostaje przedłużona do 31 stycznia 2023 r. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Plastikowe nakrętki przekazane rodzinie Wiktora zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację chłopca.

Wiktor to prawie 3-letni chłopiec z zespołem Downa ze stwierdzonym odwróceniem trzewi. Ma zaburzenia czucia głębokiego, ogólne opóźnienie psychoruchowe. Jego największa trudność to wiotkość mięśni i krtani. Z końcem lutego zaczął stawiać samodzielne kroki. Ma problemy z żuciem i gryzieniem. Jest chłopcem nie mówiącym, stale rehabilitowanym ruchowo, logopedycznie i neurologopedycznie, korzysta także z prywatnych turnusów.

Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Wiktora, można też przekazać chłopcu 1% podatku KRS: 0000387207, cel szczegółowy: 1373 Wiktor Bartoszek (https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/wiktor-bartoszek).

 

Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia Wiktora.

Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania dzieci z terenu Gminy Kozienice potrzebujących tej formy wsparcia.


Zdjęcia ze zbiórek znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)