Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2023.01.19 - „Krzesimir Dębski Zaprasza - Koncert Noworoczny Muzyki Filmowej”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na koncert „Krzesimir Dębski Zaprasza – Koncert Noworoczny Muzyki Filmowej”, który odbędzie się w dniu 19 stycznia 2023 r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Bilety*: w cenie 65 zł do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz w zakładce KUP BILET na stronie www.dkkozienice.pl od dnia 14 września 2022 r. (środa).

* Przy zakupie w kasach KDK dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca (ze statusem Dużej Rodziny)” stosuje się rabat 25%, zaś dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca” rabat 10%. Zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/.

 Serdecznie zapraszamy !!!


Dołącz do wydarzenia na FB:
„Krzesimir Dębski Zaprasza - Koncert Noworoczny Muzyki Filmowej” ● Kozienice ● 2023.01.19

Krzesimir Dębski osobiście zaprasza na koncert tutaj...

Krzesimir Dębski

Urodził się 26 października  1953 roku w Wałbrzychu w rodzinie uchodźców z Wołynia. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat w Kielcach w szkole muzycznej, której dyrektorem był jego ojciec. Liceum Muzyczne ukończył w Lublinie w klasie fortepianu z Koncertem fortepianowym nr 1 L. v. Beethovena i klasie skrzypiec z Koncertem e-moll F. Mendelssohna w 1972 roku. Następnie studiował kompozycję w Poznańskiej Akademii Muzycznej u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. Śpiewał w Poznańskich Madrygalistach. Grał, komponował i aranżował dla Orkiestry Polskiego Radia w Poznaniu. Jako muzyk uwielbianego przez publiczność Kabaretu Tey zagrał w prawie siedmiuset przedstawieniach. Młode lata zaczęły owocować licznymi sukcesami w jazzie i muzyce popularnej.

80% swojego czasu poświęca na twórczość, która jest polistylistyczną próbą syntezy szeroko pojętej muzyki współczesnej. Komponowanie to dla Krzesimira Dębskiego najważniejszy aspekt kariery muzycznej.

Ma na koncie ponad 70 utworów symfonicznych i kameralnych. Napisał 2 symfonie z chórami, 4 koncerty fortepianowe i 3 skrzypcowe. Jego utwory były prezentowane na najpoważniejszych festiwalach muzycznych, co najważniejsze  poświęconych nie tylko muzyce współczesnej, jak Luzern Festival czy Piano Spheres w Los Angeles, na festiwalach w Malmo, Brukseli i w Pasandenie, ale także w tak egzotycznych krajach, jak Meksyk, Indie, Korea. Należy podkreślić, że wykonywali je wielcy artyści, którzy nieczęsto dają się namówić na wykonawstwo nowej muzyki: Vadim Riepin, Jose Cura, Susan Svrcek, Daniel Stabrawa – solista II Koncertu skrzypcowego, Gilad Atzmon, „Cello Ansamble” Filharmoników Berlińskich oraz Solvguttene Chor z Oslo i solista  III Koncertu skrzypcowego Konstanty Andrzej Kulka. Dębski jest laureatem wielu konkursów kompozytorskich, m. in.: Konkursu z okazji 25-lecia Festiwalu Poznańska Wiosna Muzyczna i nagrody Premiera za Twórczość dla Dzieci.

Skomponował także muzykę do ponad 100 filmów fabularnych i dokumentalnych m.in.: „Medium”, „Thomas Falconer”,  „Kingsajz”, „Ogniem i mieczem”, „W Pustyni i w Puszczy”, „Tam i z powrotem”, „Stara Baśń”, „1920 Bitwa Warszawska”, „Wojna światów” (2020) i seriali telewizyjnych („Klan”, „Złotopolscy”, „Na dobre i na złe”, „Czułość i kłamstwa”, „Sfora”, „Na Wspólnej”, „Matki żony i kochanki”, „Ranczo”). W 2000 roku otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii „Kompozytor Roku” oraz nagrodę Międzynarodowej Akademii Filmowej „Philip Award” za muzykę do filmu „Ogniem i mieczem”. W 2001 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos (Grecja) otrzymał nagrodę za muzykę do filmu „W Pustyni i w Puszczy”. Muzyka do filmu „Stara Baśń” została wyróżniona nagrodą czytelników czasopisma FILM „Złota Kaczka 2003”. W 2007 roku w USA serial TVP Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo” z muzyką Krzesimira Dębskiego otrzymał Emmy Award 2007 w kategorii filmów telewizyjnych i programów dla dzieci. Serial ten nagrodzony został także na Festiwalu Artiek (Ukraina).

W 2005 roku Krzesimir Dębski otrzymał zamówienie od hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films na skomponowanie nowej muzyki do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914 – 1917.

Wykładał kompozycję na warsztatach w Bilkent, Darmstadt, Salzau i San Diego.

Prowadził, komponował i aranżował koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd jak: Jose Carreras, Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Jose Cura, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean–Luc Ponty, Mark O’Connor, Regina Carter, John Blake i Nigel Kennedy, Brandford Marsalis, UB40, Cris DeBurgh, Garou, Keb ’Mo’.

Kwartet smyczkowy Primuz w składzie:

 • Dominika Sznajder – I skrzypce
 • Paulina Kołodziejczyk – II skrzypce
 • Magdalena Agatowicz – altówka
 • Jakub Lemański – wiolonczela

Kwartet rozpoczął swoją działalność od współpracy z pianistą jazzowym Witoldem Janiakiem. Wraz z nim nagrał pierwszą, wspólną płytę pt. Noesis, na improwizujący fortepian i kwartet smyczkowy, wydaną przez wydawnictwo muzyczne DUX. Dzięki tej współpracy kwartet zrealizował kilkanaście koncertów na terenie Polski oraz na stałe przyjął nazwę, pierwszego wspólnego dzieła. W ramach współpracy z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina kwartet przedstawił własną aranżację znanych i lubianych melodii z dobranocek. Bajkowa kompozycja cieszy się dużym zainteresowaniem, widocznym między innymi w ponad 100 tysiącach wyświetleń zebranych w niecały tydzień. Kwartet rozpoczął również koncerty z repertuarem muzyki kameralnej XIX wieku. Muzycy kwartetu wywodzą się i na stałe współpracują z Orkiestrą Kameralną Primuz Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W planach kwartetu znajduje się między innymi: kontynuacja bajkowych aranżacji, w tym edukacja dzieci i młodzieży, popularyzacja muzyki polskiej w kraju i za granicą oraz praca nad nagraniami sesyjnymi.

Dominika Sznajder, urodzona 4 marca 1995 roku, ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi, w klasie prof. Izabeli Ceglińskiej.

W latach 2013-2014 pełniła funkcję koncertmistrza Kameralnej Orkiestry Łódzkie Smyczki pod dyrekcją Ryszarda Jana Osmolińskiego, koncertującej w kraju i za granicą, m.in. Włochy, USA. W 2013 roku podczas Ogólnopolskiego Konkursu Orkiestr Szkolnych Szkół Muzycznych II stopnia wystąpiła jako koncertmistrz i solistka orkiestry. Od wielu lat szkoli swój warsztat w Międzynarodowych Kursach Muzycznych, im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, Kursach skrzypcowych w Bałoszycach oraz Czarnym lesie.

W latach 2013-2016 była stypendystką Młodej Polskiej Filharmonii, która pod kierownictwem Adama Klocka współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami światowej sławy m.in.: Emanuel Salvador, Sonig Tchakerian. Razem z MPF koncertowała w kraju i za granicą m.in. Szwajcaria, Chiny. Od 2014 roku Dominika Sznajder jest studentką Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Izabeli Ceglińskiej. Podczas egzaminów wstępnych uzyskała najwyższą notę egzaminacyjną. W 2016 roku wzięła udział w preselekcjach do Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

Dominika jako członek orkiestry i solistka związana była z projektem Sinfonietta pod kierownictwem Adama Klocka.

Wraz z innymi wyróżnionymi studentami wchodzi w skład Orkiestry Kameralnej Primuz pod opieką prof. Łukasza Błaszczyka, występując również w roli solistki. W zespole współpracowała z takimi muzykami jak Kevin Kenner, Adam Makowicz, Krzesimir Dębski. Razem z orkiestrą, w roli koncertmistrza, nagrała płytę z koncertami gitarowymi oraz muzykę do serialu Stulecie Winnych.

Podczas koncertów z Krzesimirem Dębskim wystąpiła także w roli wokalistki. Współpracowała z orkiestrą Tomka Szymusia, z którą miała okazję występować z najlepszymi muzykami polskiej estrady.

W 2017 roku zagrała w kwartecie podczas Freedom Jazz Festiwal z Moniką Borzym oraz Witoldem Janiakiem, z którym nagrała płytę Noesis.

W 2018 roku odbyła 3-miesięczny kontrakt w Japonii jako pierwsza skrzypaczka w kwartecie Lotos Quartet.

Ponadto brała udział w wielu konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, zarówno jako solistka jak i kameralistka, m.in.:

  • 2010 r. - Piotrków Trybunalski - Wojewódzkie Konfrontacje Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych pod Patronatem Wizytatora Regionu Łódzkiego - III nagroda
  • 2010 r., 2012 r. - Poznań - Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G.P. Telemanna
  • 2014 r. - Tomaszów Mazowiecki - V Młodzieżowy Konkurs na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego - wyróżnienie
  • 2015 r. - Łódź - I Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G. Bacewicz - Tytuł finalistki
  • 2018 r. - OKOS w Bydgoszczy - I miejsce
  • 2019 r. - XX Łódzki Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza - wyróżnienie

Paulina Kołodziejczyk - absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie dr hab. Macieja Łabeckiego. Obecnie studentka Szkoły Głównej Handlowej – Podyplomowe Studia dla Menedżerów Kultury. Swoje umiejętności skrzypcowe kształciła podczas lekcji mistrzowskich oraz warsztatów muzycznych pod okiem Katalin Kokas, Leili Schaeygen, Michała Grabarczyka, Łukasza Błaszczyka, Piotra Tarcholika i wielu innych. Brała udział w festiwalach takich jak Musica Moderna, Freedom Jazz Festiwal, Wschód Piękna, Kolory Polski, Sopot Top Trendy, Transatlantyk Festiwal. Współpracuje gościnnie jako członek orkiestry  Filharmonii Łódzkiej, Gorzowskiej, Hollyłódzkiej Orkiestry Filmowej, World Orchestry Grzecha Piotrowskiego oraz na stałe koncertuje z Orkiestrą Kameralną Primuz. Dokonała nagrań płytowych między innymi dla wydawnictwa DUX – Noesis, The Trial oraz ścieżek dźwiękowych do filmu Niepodległość 1918 czy serialu Stulecie winnych. Współpracowała z takimi artystami jak: Krzesimir Dębski, Alicja Majewska, Monika Borzym, Włodzimierz Korcz, Tomasz Szymuś, Jacek Królik, Radzimir Dębski. W swoich działaniach łączy muzykę klasyczną, jazz oraz muzykę rozrywkową.

Magdalena Agatowicz - absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie altówki dr hab. Róży Wilczak-Płaziuk, prof. AM. Podczas kursów mistrzowskich (m. in. Letnia akademia Muzyczna w Żaganiu oraz Festival Academy Budapest) doskonaliła swoje umiejętności gry solowej, kameralnej oraz orkiestrowej pod okiem m.in. prof. dr hab. Iwony Wojciechowskiej, prof. Katalin Kokas, prof. Larsa-Erika ter Junga, prof. Pascala Devoyon, prof. Maxima Rysanova, José Gallardo.

Współpracowała z wybitnymi osobistościami takimi jak: Krzesimir Dębski, Adam Makowicz, Kevin Kenner, Jacek Królik, Agata Szymczewska, Tomasz Szymuś, Paweł Gusnar, Piotr Pławner, Piotr Sułkowski. Od października 2016 roku pełni funkcję lidera sekcji altówek w Orkiestrze Kameralnej Primuz pod dyrekcją prof. AM dr hab. Łukasza Błaszczyka.

Gościnnie występowała z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej.

W latach 2014-2016 brała udział w projekcie polsko-norweskim „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego”. Brała również udział w nagraniach studyjnych ścieżki dźwiękowej do filmu „Ewa” - 2015 rok oraz „Niepodległość” - 2018 rok. Jest również laureatką nagród: XIX Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza - II nagroda, IV Turnieju Kameralnego w trzech odsłonach - I nagroda, Poznanski Davey Prize - nagroda dla tria smyczkowego Ogólnopolskiego Konkursu Orkiestr Smyczkowych jako członek Orkiestry Kameralnej Primuz - I nagroda, III Przeglądu Altowiolowego im. Tadeusza Goneta – wyróżnienie.

Jakub Lemański - w 2004 roku zdał egzamin do OSM I st. im. H. Wieniawskiego. Rozpoczął naukę gry na wiolonczeli w klasie p. Roberta Fendera. Ważną sferę jego działalności artystycznej stanowią konkursy. Bierze w nich udział jako solista zdobywając nagrody i wyróżnienia:

  • 2007 r. - I miejsce w I Regionalnym Konkursie Młodego Wiolonczelisty w PSM I i II st. w Zduńskiej Woli
  • 2009 r. - II miejsce w Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klasy Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I stopnia w Lublinie
  • 2009 r. - III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klasy Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I stopnia (dyplom Centrum Edukacji Artystycznej)
  • 2010 r. - III miejsce w Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy
  • 2011 r. - II miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach
  • 2012 r. - I miejsce w Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy
  • 2013 r. - uczestnik w Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych II st. w Jarocinie, gdzie otrzymał ocenę bardzo dobrą (23 pkt )
  • 2014 r. - wyróżnienie w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. Centrum Edukacji Artystycznej w Katowicach
  • 2014 r. - wyróżnienie w XII Młodzieżowym Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu.

Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymał dwukrotnie Stypendium Artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego - 2009 i 2012 roku.

OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego ukończył w 2016 roku z oceną celującą z instrumentu głównego. W kwietniu 2016 roku wziął udział w koncercie wyróżnionych dyplomantów OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Filharmonii Łódzkiej jako solista z orkiestrą Łódzkie Smyczki.

W czerwcu 2017 roku oraz w 2018 roku ukończył odpowiednio I i II rok Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi z oceną celującą z instrumentu głównego.

W marcu 2018 roku jako członek Orkiestry Kameralnej Primuz został laureatem I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Smyczkowych w Bydgoszczy.

Soliści

 • Katarzyna Sut
 • Kacper Andrzejewski

Katarzyna Sut - skrzypaczka oraz wokalistka; absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jej muzyczna przygoda zaczęła się od słynnego niegdyś programu „Od przedszkola do Opola”. Po tym wydarzeniu, Kasia rozpoczęła edukację muzyczną, która zaowocowała późniejszym uczestnictwem w wielu projektach oraz kursach mistrzowskich m.in. Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie oraz Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatach Jazzowych. Finalistka i laureatka konkursów takich jak „Piosenka jest dobra na wszystko” oraz 49. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych - Zamość Jazz Festival 2022. W 2018 roku zagrała jedną z głównych ról kobiecych w musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba”. Wielokrotnie występowała jako solistka z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej oraz big bandu m.in. na deskach Filharmonii Łódzkiej oraz Teatru Śląskiego.

Kacper Andrzejewski - Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr Joanny Zagdańskiej-Żółkoś. W wieku 13 lat zadebiutował na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w musicalu „Oliver Twist”, odgrywając tam tytułową postać. Dubbingował w bajkach Disneya, w produkcjach takich jak: „Matki w Mackach Marsa”, „Jake i Piraci z Nibylandii”, „Akwalans” czy „Coco”. Brał udział w 2. edycji programu „Bitwa na Glosy”, w drużynie Moniki Kuszyńskiej zajmując tam 5. miejsce. Występował również w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia w projekcie „Jego Portret” z piosenkami z repertuaru Włodzimierza Nahornego oraz brał udział w koncercie „Kochamy Polskie Piosenki” w Programie Trzecim Polskiego Radia. Na stałe współpracuje z Big Bandem Fabryka Wełny. Aktualnie pracuje nad debiutancką płytą.

Regulamin_wydarzenia.pdf


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Relacja z wydarzenia znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)