Deklaracja dostępności
2022.10.20 - Dzień Patrona Kozienickiego Domu Kultury

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, z okazji 101. rocznicy urodzin Bogusława Klimczuka, zapraszają szkoły z terenu Gminy Kozienice do udziału w projekcie edukacyjnym pn. „Śladami Bogusława Klimczuka”, który odbędzie się w dniu 20 października 2022 r. (czwartek), w związku z obchodami Dnia Patrona.

Celem projektu jest nakreślenie biografii oraz twórczych dokonań na gruncie polskiej muzyki rozrywkowej Bogusława Klimczuka w sposób niekonwencjonalny, edukujący poprzez zabawę i rekreację.

Zaproszenie skierowane jest do uczniów klas piątych, spośród których zostaną wybrane trzyosobowe zespoły, którym będzie towarzyszył jeden opiekun. Uczestnicy projektu wezmą udział w Queście pieszym po Kozienicach śladami Bogusława Klimczuka zatytułowanym „Chodź zaśpiewasz mi piosenkę” oraz w quizie o życiu i twórczości Bogusława Klimczuka. Ponadto zostaną zaproszeni do obejrzenia filmu pt. „Wspomnienie o Bogusławie Klimczuku” oraz wizualizacji pn. „Świat Bogusława Klimczuka”. Dla wszystkich przewidziano ciepły poczęstunek i upominki. Udział w projekcie jest nieodpłatny. Wszelkie niezbędne informacje zostały zawarte w pismach wystosowanych do dyrektorów wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Kozienice.

Szczegółowych informacji udziela:


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Relacja z wydarzenia znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)