Deklaracja dostępności
2022.10.21-11.27 - Wystawa malarstwa Adama Kołakowskiego pt. „Sny wędrownych ptaków”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na wystawę malarstwa Adama Kołakowskiego pt. „Sny wędrownych ptaków”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 21 października 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

UWAGA: Wśród publiczności na wernisażu zostanie rozlosowana praca autora.

Wernisaż będzie również transmitowany „na żywo” za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, na fanpage’u Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka https://www.facebook.com/kozienickidomkultury.


Adam Kołakowski (ur. w 1981 roku) – pochodzący z Opinogóry (gdzie żyje i tworzy), malarz, rzeźbiarz i grafik. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, w której pracował jako laborant w pracowni drzeworytu. W Akademii doskonalił się w grafice, ilustracji, plakacie, malarstwie i rzeźbie. Wyjechał na stypendium naukowe na University of Tennessee w Knoxville. Swoje prace wystawiał m.in. w USA, we Włoszech oraz wielokrotnie w galeriach sztuki na terenie całego kraju. Jego obrazy znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych. Poprzez sztukę przywołuje marzenia, tęsknotę za ukojeniem oraz dzieli się spokojem.


Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 27 listopada 2022 r.

 


Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Relacja z wernisażu znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)