Działy Wydarzenia kulturalne Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej 2022.10.27 - XX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej – edycja jubileuszowa
Protokół z rozstrzygnięcia XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej
Do konkursu zakwalifikowano 224 zgłoszenia w czterech kategoriach, w tym:
- w kategorii młodzież - proza: 8 zgłoszeń,
- w kategorii młodzież - poezja: 17 zgłoszeń,
- w kategorii dorośli - proza: 86 zgłoszeń,
- w kategorii dorośli - poezja: 113 zgłoszeń.
Jury w składzie:
- Elżbieta Olszewska-Schilling (pisze pod pseudonimem Elik Aimee) – poetka, pisarka, dziennikarka radiowo-telewizyjna, członek Związku Literatów Polskich, członek zwyczajny i stypendystka ZAiKS
- Andrzej Zaniewski – pisarz, poeta, członek Związku Literatów Polskich, wiceprzewodniczący Sekcji Autorów Dzieł Literackich Stowarzyszenia Autorów ZAiKS – przewodniczący jury
- Krzysztof Kaim – poeta, nauczyciel języka polskiego
po przeczytaniu nadesłanych prac postanowiło nagrodzić:
KATEGORIA MŁODZIEŻ
proza
I miejsce
-
-
-
- Katarzyna Krzykawska – opowiadanie pt. „Metamorfozy” – godło „Fomalhaut” – Kraków
pobierz: Katarzyna Krzykawska - kategoria młodzież - proza - I miejsce.pdf
- Katarzyna Krzykawska – opowiadanie pt. „Metamorfozy” – godło „Fomalhaut” – Kraków
-
-
II miejsce
-
-
-
- Gabriela Sitterle – opowiadanie pt. „Cztery pory roku” – godło „Carmen” – Warszawa
pobierz: Gabriela Sitterle - kategoria młodzież - proza - II miejsce.pdf
- Gabriela Sitterle – opowiadanie pt. „Cztery pory roku” – godło „Carmen” – Warszawa
-
-
III miejsce
-
-
-
- Norbert Cieślak – opowiadanie pt. „Zimowy dzień” – godło „Ainis” – Dzierżoniów
pobierz: Norbert Cieślak - kategoria młodzież - proza - III miejsce.pdf
- Norbert Cieślak – opowiadanie pt. „Zimowy dzień” – godło „Ainis” – Dzierżoniów
-
-
Wyróżnienie
-
-
-
- Nadia Pacocha – opowiadanie pt. „Memento Mori” – godło „Milka” – Szczecin
pobierz: Nadia Pacocha - kategoria młodzież - proza - wyróżnienie.pdf - Magdalena Szweda – opowiadanie pt. „Dwa ołówki” – godło „Felka” – Pszczyna
pobierz: Magdalena Szweda - kategoria młodzież - proza - wyróżnienie.pdf
- Nadia Pacocha – opowiadanie pt. „Memento Mori” – godło „Milka” – Szczecin
-
-
poezja
I miejsce
-
-
-
- Urszula Słonina – godło „Panda” – Malawa
pobierz: Urszula Słonina - kategoria młodzież - poezja - I miejsce.pdf
- Urszula Słonina – godło „Panda” – Malawa
-
-
II miejsce
-
-
-
- Kinga Strugała – godło „Mariquita” – Gójsk
pobierz: Kinga Strugała - kategoria młodzież - poezja - II miejsce.pdf
- Kinga Strugała – godło „Mariquita” – Gójsk
-
-
III miejsce
-
-
-
- Anna Wojno – godło „Acidantera” – Kobyłka
pobierz: Anna Wojno - kategoria młodzież - poezja - III miejsce.pdf
- Anna Wojno – godło „Acidantera” – Kobyłka
-
-
Wyróżnienie
-
-
-
- Łukasz Sienkiewicz – godło „Emocjonalny” – Wydminy
pobierz: Łukasz Sienkiewicz - kategoria młodzież - poezja - wyróżnienie.pdf - Szymon Czardybon – godło „Siódma7” – Tychy
pobierz: Szymon Czardybon - kategoria młodzież - poezja - wyróżnienie.pdf
- Łukasz Sienkiewicz – godło „Emocjonalny” – Wydminy
-
-
KATEGORIA DOROŚLI
proza
I miejsce
-
-
-
- Kamila Szmigiel – opowiadanie pt. „Pies/Sobaka” – godło „Harrisa” – Działoszyn
pobierz: Kamila Szmigiel - kategoria dorośli - proza - I miejsce.pdf
- Kamila Szmigiel – opowiadanie pt. „Pies/Sobaka” – godło „Harrisa” – Działoszyn
-
-
II miejsce
-
-
-
- Anna Kokot-Nowak – opowiadanie pt. „Opiekuńcza grzybnia schronu” – godło „Withuk” – Przeźmierowo
pobierz: Anna Kokot-Nowak - kategoria dorośli - proza - II miejsce.pdf
- Anna Kokot-Nowak – opowiadanie pt. „Opiekuńcza grzybnia schronu” – godło „Withuk” – Przeźmierowo
-
-
III miejsce
-
-
-
- Maria Kocot – opowiadanie pt. „Barwy tamtych chwil” – godło „Lira” – Bytom
pobierz: Maria Kocot - kategoria dorośli - proza - III miejsce.pdf
- Maria Kocot – opowiadanie pt. „Barwy tamtych chwil” – godło „Lira” – Bytom
-
-
Wyróżnienie
-
-
-
- Anna Błachucka – opowiadanie pt. „Perfoniarz” – godło „Majdanowa” – Małogoszcz
pobierz: Anna Błachucka - kategoria dorośli - proza - wyróżnienie.pdf - Andrzej Liczmonik – opowiadanie pt. „Makatka” – godło „Jeleń” – Wrocław
pobierz: Andrzej Liczmonik - kategoria dorośli - proza - wyróżnienie.pdf - Dariusz Karabela – opowiadanie pt. „Jeden dzień z życia psychiatryka” – godło „Mazurjanin” – Szczytno
pobierz: Dariusz Karabela - kategoria dorośli - proza - wyróżnienie.pdf - Agnieszka Panasiuk – opowiadanie pt. „Najwierniejszy towarzysz” – godło „Demelza” – Biała Podlaska
pobierz: Agnieszka Panasiuk - kategoria dorośli - proza - wyróżnienie.pdf
- Anna Błachucka – opowiadanie pt. „Perfoniarz” – godło „Majdanowa” – Małogoszcz
-
-
poezja
I miejsce
-
-
-
- Maciej Henryk Modzelewski – godło „Niemirycz” – Białobrzegi
pobierz: Maciej Henryk Modzelewski - kategoria dorosli - poezja - I miejsce.pdf
- Maciej Henryk Modzelewski – godło „Niemirycz” – Białobrzegi
-
-
II miejsce
-
-
-
- Anna Piliszewska – godło „Puch” – Wieliczka
pobierz: Anna Piliszewska - kategoria dorośli - poezja - II miejsce.pdf
- Anna Piliszewska – godło „Puch” – Wieliczka
-
-
III miejsce
-
-
-
- Henryk Liszkiewicz – godło „Jantar” – Piła
pobierz: Henryk Liszkiewicz - kategoria dorośli - poezja - III miejsce.pdf
- Henryk Liszkiewicz – godło „Jantar” – Piła
-
-
Wyróżnienie
-
-
-
- Tadeusz Knyziak – godło „Gerard” – Warszawa
pobierz: Tadeusz Knyziak - kategoria dorośli - poezja - wyróżnienie.pdf - Agnieszka Mędrzak-Sikora – godło „Mornel” – Podgórze
pobierz: Agnieszka Mędrzak-Sikora - kategoria dorośli - poezja - wyróżnienie.pdf - Jerzy Fryckowski – godło „Persona” – Dębnica Kaszubska
pobierz: Jerzy Fryckowski - kategoria dorośli - poezja - wyróżnienie.pdf - Adam Bolesław Wierzbicki – godło „Samotny szczery śmiech” – Lubsko
pobierz: Adam Bolesław Wierzbicki - kategoria dorośli - poezja - wyróżnienie.pdf
- Tadeusz Knyziak – godło „Gerard” – Warszawa
-
-