Deklaracja dostępności
2023.01.22 - Poranek teatralny dla dzieci „Ołowiany żołnierzyk”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu: „Poranki teatralne dla dzieci”. Spektakl pt. Ołowiany żołnierzyk odbędzie się w dniu 22 stycznia 2023 r. (niedziela) o godz. 12.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 4 lat.

Bilety*:

    • normalny 12 zł
    • ulgowy** 7 zł

do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz w zakładce KUP BILET na stronie www.dkkozienice.pl od dnia 17 grudnia 2022 r. (sobota).

* Przy zakupie w kasach KDK dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca (ze statusem Dużej Rodziny)” stosuje się rabat 25%, zaś dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca" rabat 10%. Zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/.

** Bilety ulgowe przysługują: dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia/seniorom po 60 roku życia (po okazaniu ważnej legitymacji/dowodu osobistego).


Opis bajki „Ołowiany żołnierzyk”

Czy można dzieciom opowiadać bajki o miłości i o poświęceniu? Oczywiście że tak! Wspaniały Ołowiany Żołnierzyk H. Ch. Andersena to właśnie taka opowieść o słowach, które może są jeszcze za trudne dla maluchów, ale na pewno w przyszłości okażą się bardzo ważne. Pewnego razu ołowiana figurka żołnierzyka zakochuje się w laleczce baletnicy. Oboje byli zabawkami niesfornego chłopca, który szybko się nimi znudził. Baletnicę wyrzucił w ciemny kąt, a żołnierzyka przez okno na deszcz - i tu zaczyna się fantastyczna podróż ołowianej zabawki, która pokonując przeciwności losu i przeżywając różne, nieraz niebezpieczne przygody, trafia w końcu do ... Jeśli chcecie razem z nami poczuć moc przygody ołowianego żołnierzyka zaproście nas do siebie, nie zawiedziecie się.

Grupa Teatralna „Echo” z Warszawy


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)