Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2023.02.03-03.26 - Wystawa malarstwa Moniki Drewnickiej pt. „Energia koloru”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na wystawę malarstwa Moniki Drewnickiej pt. „Energia koloru”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 3 lutego 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

UWAGA: Wśród publiczności na wernisażu zostanie rozlosowana praca autorki.

Wernisaż będzie również transmitowany „na żywo” za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, na fanpage’u Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka https://www.facebook.com/kozienickidomkultury.


Monika Drewnicka - radomianka, absolwentka Szkół Artystycznych w Nałęczowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i w Łodzi. Pedagog oraz instruktor w miejskich placówkach kultury „Idalin” i „Łaźnia”.

Obecnie zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz, jak również poświęca swój czas na pasje związane z twórczością artystyczną, taką jak malarstwo, projektowanie i realizowanie dzianin unikatowych.


„Kolor jest formą terapii w czasach ciągłego stresu. Pandemia, inflacja, wojna - ciągłe powody do zmartwień.

Myślę, że sztuka, jej piękno, wrażliwość, jest rodzajem pomocy dla naszych lęków, szansą na lepsze funkcjonowanie organizmu. Pozwala odkrywać piękno otaczającego nas świata… mimo wszystko”.

Monika Drewnicka


Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 26 marca 2023 r.

 


Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

 

Relacja z wernisażu znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)