Deklaracja dostępności
2023.03.22 - III Spotkanie Klubu Filmowego „Znicz” – film pt. „Lunana. Szkoła na końcu świata”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zapraszają do Kina KDK na III Spotkanie Klubu Filmowego „Znicz, które odbędzie się w dniu 22 marca 2023 r. (środa) o godz. 17.30 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). W ramach spotkania zostanie wyświetlony film pt. „Lunana. Szkoła na końcu świata, a prelekcję i dyskusję poprowadzi Anna Równy.

Sprzedaż biletów w kasach KDK oraz za pośrednictwem strony internetowej www.kinokozienice.pl od dnia 14 marca 2023 r. (wtorek). Rezerwacje na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

  • BILETY dla członków klubu - 13 zł
  • BILETY dla pozostałych widzów - 15 zł
  • KARNETY dla członków klubu - 36 zł

Szczegóły na stronie: www.kinokozienice.pl


Dołącz do wydarzenia na FB: www.facebook.com/KinoKozienice

„Lunana. Szkoła na końcu świata”

Komedia, Obyczajowy, 110', Bhutan, 2019

„Lunana. Szkoła na końcu świata” to filmowa podróż do bhutańskiej wioski położonej w Himalajach. Nominowany do OSCARA film i zdobywca kilkunastu nagród publiczności na festiwalach filmowych jest afirmacją życia w zgodzie z prawami natury. A także lekcją tego, co w życiu jest najważniejsze. „Lunana. Szkoła na końcu świata” jest pierwszym w historii Bhutanu filmem nominowanym do Oscara. Na sukces filmu przełożyły się na pewno piękne krajobrazy Bhutanu, muzyka i subtelne poczucie humoru, a także klimat samego filmu, który łączy w sobie ujmującą pogodę ducha z przenikliwością spojrzenia na mało znane nam rejony świata. Pawo Choyning Dorji nakręcił film będący afirmacją prostego życia w zgodzie z prawami natury. Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka. Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu. Nagrody i Festiwale 2022 – Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscary – Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy (nominacja) 2022 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Chichester (UK) – nagroda publiczności dla najlepszego filmu 2021 - Festival Cinema Africano Asia e America Latina – nagroda jury dla najlepszego filmu 2021 – Film Kunst Messe (Niemcy) – nagroda publiczności 2020 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Palm Springs – Nagroda jury w sekcji New Voices/New Visions, Nagroda publiczności 2020 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Saint-Jean-de-Luz – Najlepszy aktor (Sherab Dorji), nagroda publiczności 2020 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Innsbrucku – Nagroda jury (Najlepszy film) 2020 – Festiwal Filmowy CinemAsia – Nagroda publiczności 2020 – Festiwal Filmowy Hebden Bridge – Najlepszy film, Nagroda publiczności 2020 – Festiwal Filmowy w Wisconsin – Nagroda publiczności 2020 – Mountain Film Festival – Nagroda NETPAC, Nagroda jury młodzieżowego 2020 – WOW Film Festival – Nagroda publiczności 2020 - Ulju Mountain Film Festival, Korea Południowa – Nagroda Specjalna Młodego Jury

Reżyseria: Pawo Choyning Dorji

Obsada: Sherab Dorji, Ugyen Norbu Lhendup, Kelden Lhamo Gurung

Współfinansowanie