Deklaracja dostępności
2023.05.01-10.31 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marcela Króla z Nowej Wsi

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marcela Króla z Nowej Wsi. Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę - siedem dni w tygodniu, w dniach 1 maja - 31 lipca 2023 r. UWAGA: Akcja zostaje przedłużona do 31 października 2023 r. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Plastikowe nakrętki przekazane rodzinie Marcela zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację chłopca.

Marcel urodził się jako w pełni zdrowe, tryskające energią dziecko. Kiedy miał czternaście miesięcy zachorował na zapalenie oskrzeli. Nikt nie spodziewał się, że to z pozoru niegroźne wydarzenie pociągnie ze sobą tak wiele konsekwencji, takich, które zmienią jego życie i sprawią, że obok szczęśliwego funkcjonowania i odkrywania piękna świata, będzie musiał walczyć z przeciwnościami losu. Wirus ten zaatakował również staw biodrowy, uszkadzając jednocześnie nerw udowy. Poskutkowało to miękkim niedowładem nóżki, co wymusiło intensywną rehabilitację, która częściowo odbudowała uszkodzenia. W styczniu bieżącego roku Marcel przebył skomplikowaną operację stawu biodrowego. Po zabiegu noga Marcela pozostawała w gipsie przez 6 tygodni. Uszkodzenie nerwu udowego i łydkowego sprawiło, ze nóżka jest bardzo osłabiona i nadal krótsza, a tym samym wymaga intensywnej rehabilitacji.

 

Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia Marcela.

Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania dzieci z terenu Gminy Kozienice potrzebujących tej formy wsparcia.


Zdjęcia ze zbiórek znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)