Deklaracja dostępności
2023.05.19-07.23 - Wystawa malarstwa Jerzego Cicheckiego pt. „Zmyślone historie”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na wystawę malarstwa Jerzego Cicheckiego pt. „Zmyślone historie”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 19 maja 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

UWAGA: Wśród publiczności na wernisażu zostanie rozlosowana praca autora.

Wernisaż będzie również transmitowany „na żywo” za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, na fanpage’u Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka https://www.facebook.com/kozienickidomkultury.


Jerzy Cichecki - urodzony w 1960 r. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzyskał dyplom w 1986 r. w pracowni malarstwa Jerzego Tchórzewskiego i pracowni plakatu Macieja Urbańca. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym, używając tradycyjnych technik malarskich. Artysta nie poddaje się chwilowym, najnowszym nurtom w sztuce, dążąc do wypowiedzi w ulubiony dla siebie sposób. Nie poszukuje najnowszych środków i technik wyrazu, a wręcz przeciwnie - udowadnia, że w najbardziej tradycyjny sposób, na białym płótnie lub na kartonie papieru, mając dobrze opanowany warsztat, można wszystko opowiedzieć.

Realizm przepleciony z symboliką prowokują do przemyśleń i refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. W obrazach znajdziemy wiele celnych i trafnych skojarzeń, ukrytych ludzkich pragnień i przeżyć, niekiedy osobistych. W twórczości Jerzego Cicheckiego, do odczytania zawartej treści, najczęściej kluczem bywa sam tytuł obrazu, choć niektóre z nich mają wiele znaczeń i widz sam może ułożyć sobie do nich własne opowiadanie. W obrazach często natrafimy na skrót i metaforę, jak w plakacie. Artysta maluje również obrazy będące zapisem impresji, chwili otaczającego nas pejzażu, jest też ilustratorem i portrecistą. Jerzy Cichecki jest autorem wielu wystaw w Polsce i za granicą, najczęściej w Japonii. Prace artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie.


Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 23 lipca 2023 r.


Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Relacja z wernisażu znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)