Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka przy współpracy z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu serdecznie zapraszają na imprezę plenerową Noc Świętojańska, która odbędzie się w dniu 22 czerwca 2024 r. (sobota) od godz. 20.00 na nabrzeżu nad Jeziorem Kozienickim (teren Ośrodka Rekreacji i Turystyki, ul. Bohaterów Studzianek 30).
W PROGRAMIE:
-
- Strefa drewnianych gier plenerowych
- Puszczanie wianków na wodę
- Warsztaty „Malowanie na drewnianych plastrach” – Grupa Twórcza „Vena” Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka
- Koncert zespołu CZARNINA
- Widowisko „Noc Kupały” – Teatr Ognia BOHEMA
Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy.
UWAGA: W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie może zostać odwołane.
Zespół CZARNINA
Czarnina to czteroosobowy skład grający akustycznie tradycyjne melodie romskie, bałkańskie czy bliskowschodnie, reinterpretowane i aranżowane na nowo. To co najbardziej ich wyróżnia, to niezwykle ekspresyjny śpiew, mnóstwo improwizacji na scenie oraz prawda, która wybrzmiewa w tej muzyce.
Skład zespołu:
- Nina Kodorska - głos, instrumenty perkusyjne
- Oliwier Andruszczenko - klarnet, bas klarnet, saksofon
- Patryk Walczak - akordeon
- Hipolit Woźniak - gitara akustyczna
Teatr Ognia BOHEMA
Noc od zawsze budziła niepokój wśród ludzi. To właśnie po zapadnięciu zmroku na drogach grasowały upiory, topielice wciągały nieuważnych pływaków w wodną toń, a diabeł podpisywał cyrografy wzbogacając piekielne szeregi o kolejną potępioną duszę. Dzisiejszej nocy jednak nie macie się czego obawiać, nie tylko ogień jest pod naszą kontrolą, ale także wszystkie duchy i upiory, a zatańczą dokładnie tak, jak im zagramy.
Noc Kupały to jedno z najpiękniejszych świąt słowiańskich. Oddawano hołd płodności, szczęściu i miłości. Polska nazwa „sobótka” odnosiła się jednak do „małego sabatu” i na takiż sabat trafiacie. Pokaz osnuty na staropolskich legendach i podaniach. Pojawiają się na nim wszelkiej maści duchy, upiory i topielice. Wszystko to na wezwanie czarownic, które zwołały w tą wyjątkową noc sabat. Podczas pokazu można zobaczyć solowe, dwójkowe i grupowe popisy tancerzy z najróżniejszymi narzędziami do ujarzmiania ognia, pirotechnikę, elementy płonącej scenografii. Całość wieńczy widowiskowy pokaz „furia iskier”.
Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)
Relacja z wydarzenia znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)