obraz nagłówka
      Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy             Deklaracja dostępności      
Kino

KDK

Uniwersytet Trzeciego Wieku

PIT

Festiwal

Furmanik-bok

Breakdance-bok

Komornicka

BIP-bok

RODO2008.10.10 - VI Konkurs Literacki CZYTAMY I PISZEMY
Przygotuj do druku    

Uprzejmie informujemy, iż rozstrzygnięcie VI Konkursu Literackiego CZYTAMY I PISZEMY połączone z wręczeniem nagród odbędzie się w dniu 10 października 2008r. o godz. 11.00 w Domu Kultury w Kozienicach.


Tak o konkursie napisał jeden z jurorów:

    15 września 2008 roku rozstrzygnięto szóstą edycję konkursu literackiego w kategorii poezji i prozy adresowaną do młodzieży i dorosłych. Tegoroczny plon konkursu był niezwykle bogaty, co potwierdzają tak wytrawni jurorzy jak Elżbieta Olszewska – Schilling i Andrzej Zaniewski. Na konkurs wpłynęły zestawy prac od 102 autorów. Nagrodzono i wyróżniono rekordową ilość poetów i prozaików. Wiersze nagrodzone wyróżniały się odrębnością języka, świeżością spojrzenia i odkrywczością przesłania poetyckiego. Natomiast prace prozatorskie zaskoczyły nas wręcz perfekcyjną kompozycją /jak klasyczne nowele/, odwagą spojrzenia na otaczający nas świat i humanistyczną wymową. Jakże inny jest świat przedstawiony w tym konkursie od rzeczywistości kreowanej przez nasze media. Poruszane przez autorów problemy bezrobocia, biedy, emigracji zarobkowej, zagubienia młodych i bezkompromisowych osób we współczesnym świecie, marzenia o prawdziwej miłości, narkomania – świadczą o wielkiej wrażliwości i wyczuciu społecznym piszących. Jest to postawa typowa dla prawdziwego intelektualisty i naszych pisarzy z XIX wieku – bycie „duchem wiecznym rewolucjonistą” /Juliusz Słowacki/, twórcą niepokornym, niepogodzonym z rzeczywistością, a zwłaszcza ze złem i biedą. Pokłosie tego konkursu „poraża” czytającego i uczy pokory. Mnie poruszyło do głębi. Dlatego serdecznie dziękuję Organizatorom Konkursu, a zwłaszcza Halinie Koryńskiej – jego animatorce i opiekunce kozienickiego środowiska literackiego – za zaproszenie mnie do udziału w pracach komisji oceniającej.

    Adolf Krzemiński
Protokół rozstrzygnięcia VI Konkursu Literackiego CZYTAMY I PISZEMY
Regulamin VI Konkursu Literackiego CZYTAMY I PISZEMY
   Liczba odwiedzin: 21166582
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: ArtGabi.