Deklaracja dostępności
2011.12.04 - Poranek teatralny dla dzieci TAJEMNICZE ŚWIĘTA SKRZATA

Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: PORANKI TEATRALNE DLA DZIECI. Spektakl TAJEMNICZE ŚWIĘTA SKRZATA zaprezentują aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. W programie także zabawy i konkursy z Mikołajem. Spotkanie z teatrem odbędzie się 4 grudnia 2011r. (niedziela) o godz. 11.40 w sali widowiskowej Domu Kultury. Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 4 lat. Cena biletów: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł do nabycia w Domu Kultury.
Zapraszamy na wspaniałą rodzinną zabawę!!!
TAJEMNICZE ŚWIĘTA SKRZATA - Już niebawem odwiedzi nas najbardziej wyczekiwany co roku gość. To on sprawia, że magia Świąt żyje w nas przez lata i nawet dorośli z utęsknieniem czekają na jego przybycie. W związku z tym Teatr Maska pragnie zaprosić do obejrzenia historii, która barwnością postaci i dialogów zauroczy zarówno młodszych jak i tych nieco starszych widzów. Proponujemy Państwu spektakl pełen tajemniczości i niespodziewanych zwrotów akcji, który przybliży tradycje związane z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Spektakl opowiada o Skrzacie Milusiu – najbliższym i najbardziej zaufanym pomocniku Świętego Mikołaja. Jego zadziwiająca i barwna przygoda rozpoczyna się pewnego grudniowego wieczoru, gdy białe płatki śniegu zaczynają wirować, a powietrze drży od dźwięku małych dzwoneczków. W tą najbardziej niezwykłą noc w roku, kiedy nie ma rzeczy niemożliwych, Miluś budzi się na polanie w lesie i uświadamia sobie, że nic nie pamięta. Usiłując sobie cokolwiek przypomnieć, dostrzega list. Z jego treści dowiaduje się, że pewien urwis postanowił odwołać Święta w swoim domku, ponieważ Mikołaj chce mu je zepsuć. Skrzat, próbując zrozumieć o co dokładnie chodzi, poznaje Króliczka. Ten z pozoru niewinnie wyglądający maluch twierdzi, że Mikołaj to wyjątkowo zły człowiek i lepiej trzymać się od niego z daleka. Na drodze naszego bohatera pojawia się również czarująca kobieta. Śnieżynka – bo o niej oczywiście mowa – nie tylko zna wspaniałe tradycje świąteczne, ale także przekonuje Milusia, że Mikołaj naprawdę zasłużył na miano Świętego. Czy opowiadania Śnieżynki o bezinteresownej dobroci Mikołaja trafią do serca naszego Skrzata? Czy Miluś odzyska utraconą pamięć i zdąży rozwikłać zagadkę odwołanych Świąt? A może jednak Króliczek przekona go do swoich racji? Zapraszamy do udziału w niesamowitej przygodzie, podczas której magia świąt nabierze kształtów i wskaże, jak być dobrym człowiekiem. Po spektaklu proponujemy Państwu dodatkowo wizytę świętego Mikołaja. Będzie ona dla dzieci najpiękniejszym przeżyciem, które zapamiętają na zawsze.
UWAGA !!! Na wniosek rodziców dzieci uczestniczących w niedzielnej mszy świętej o godz. 10.30 od czerwca 2011r. na poranki teatralne dla dzieci zapraszamy do Domu Kultury o godz. 11.40