Deklaracja dostępności
2012.03.04 - Slam poetycki
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza do udziału w SLAMIE POETYCKIM, który odbędzie się w dniu 4 marca 2012r. o godz.18.00 w sali widowiskowej naszej placówki (ul. Al 1 Maja 8). Impreza adresowana jest do osób piszących różne formy poetyckie, zarówno stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak również osób z dorobkiem literackim. Slam jest formą otwartego konkursu słowa mówionego - pojedynku na słowa. Gośćmi wieczoru będą Apetyczne Krasnoludy z Kosmosu - improwizacje kabaretowe i Łukasz Różycki. Bilet wstępu 5 zł, poeci slamerzy za darmo - wpływy z biletów wstępu na imprezę są nagrodą dla zwycięzcy slamu !!!
Warunek jest jeden - prezentujemy wyłącznie własne teksty - osobiście!!! Nikt nie może zastąpić poety!!!
Czym jest Slam?
  • Najkrócej, to połączenie poezji i performance`u stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z odbiorcami jego wierszy. Słowo slam określa również imprezę, podczas której poeci prezentują swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno ich treść, jak i umiejętności oratorskie poety oraz pomysł na autoprezentację. Rolę jury pełni publiczność i interakcja między autorem a publicznością jest tu pierwszoplanowa - tworzy niepowtarzalną atmosferę. To publiczność wyłania najlepszego slamera wieczoru.
Zasady:
  • każdy uczestnik prezentuje wyłącznie własne wiersze
  • występuje maksymalnie przez 3 minuty
  • nie używa instrumentów, rekwizytów, kostiumów
  • teksty mogą być mówione, śpiewane lub rapowane bez użycia podkładu muzycznego
  • slam dzieli się na 3 etapy – w każdym z nich o wynikach decyduje publiczność
  • uczestnik musi być przygotowany do prezentacji kilku tekstów (co najmniej 3) w przypadku kwalifikacji do kolejnych etapów
  • w slamie może wystąpić każdy zgłaszający chęć uczestnictwa e-mailem slam@dkkozienice.pl, zgłaszając się przed rozpoczęciem imprezy lub w trakcie trwania pierwszego etapu slamu (zgłaszając swój udział mailem w temacie wpisz: slam poetycki marzec, w treści: imię i nazwisko i coś o sobie)
  • nagrodą dla zwycięzcy slamu są wpływy z biletów wstępu na imprezę, poeci prezentujący wiersze nie płacą za bilet.
Na slamie pojawia się wielka różnorodność form poetyckich. Na scenie można zobaczyć i posłuchać klasycznych stylistów, punków, ludzi związanych z kulturą hip-hop, przedstawicieli różnych mniejszości, antyglobalistów, ekscentryków, hipisów, itp. Same wiersze są równie zróżnicowane. Poeci mogą pisać na dowolny temat, w dowolnym stylu i przedstawiać swoje teksty w dowolny sposób – jedna zasada główna – róbmy tak, by nikt nie czuł się urażony, wszyscy się dobrze bawimy!!!
Życzymy miłej zabawy! Czekamy na Was – pojawiajcie się zarówno w roli poetów, jak i publiczności !