obraz nagłówka
     Strona główna           Działalność           Kalendarz Imprez           KUP BILET           Galeria           Kontakt / O nas           Partnerzy           Deklaracja dostępności     
Kino

KDK

Uniwersytet Trzeciego Wieku

PIT

Festiwal

Furmanik-bok

Breakdance-bok

Komornicka

BIP-bok

RODO2012.08.24-25 - X Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka
Przygotuj do druku    

W dniach 24-25 sierpnia 2012 roku w Kozienicach odbył się X Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka zorganizowany w ramach Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka.

Jak co roku myślą przewodnią Kozienickiego Festiwalu była promocja młodych talentów. Bogusław Klimczuk realizując się jako kompozytor, pianista, dyrygent i aranżer skupiał wokół siebie młodych, zdolnych muzyków, zarówno tzw. profesjonalistów, jak i amatorów. Kozienicki Dom Kultury nosząc imię Bogusława Klimczuka kontynuuje pracę na rzecz młodych. Konkurs Piosenki o nagrodę im. Bogusława Klimczuka, odbywający się w ramach festiwalu, jest „ukłonem” w kierunku patrona. Na deskach kozienickiego amfiteatru młodzież z terenu całego kraju ma okazję sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych, pogłębienia zainteresowań muzycznych, a nawet przełamania barier. Aby wystąpić na Festiwalu w Opolu czy też w Sopocie trzeba nabywać doświadczenia. Kozienice dają taką możliwość.

W roku 2012 do udziału w konkursie zgłosiła się rekordowa ilość wykonawców (59 solistów i 1 duet), którzy przyjechali do Kozienic z różnych stron Polski oddalonych nawet o 500 km. Byli przedstawiciele m.in.: Bytowa, Bielawy, Wągrowca, Gniechowic, Poznania, Wrocławia, Grudziądza, Nowego Sącza. Nie zabrakło także przedstawicieli z sąsiedztwa: Warki, Puław, Radomia, a także przedstawicieli Kozienic. Kwalifikacje do konkursu piosenki odbyły się 24 czerwca w Kozienickim Domu Kultury. Po raz pierwszy Jury do koncertu finałowego zakwalifikowało aż 29 solistów, co było dowodem bardzo wysokiego i wyrównanego poziomu. Konkurs Finałowy odbył się 24 sierpnia w kozienickim amfiteatrze.

Jury w składzie: Marek Klimczuk - przewodniczący, Szymon Wydra - członek, Piotr Dąbrówka - członek, Dariusz Szewc - członek i Elwira Kozłowska - sekretarz, po wysłuchaniu wykonawców Koncertu Finałowego postanowiło przyznać nagrodę GRAND PRIX im. Bogusława Klimczuka Monice Mioduszewskiej z Łodzi.

Konkurs Piosenki to najważniejszy, ale nie jedyny element Festiwalu. W programie Festiwalu znalazły się także koncerty zespołów oraz występ kabaretu. Piątkowy wieczór 24 sierpnia, zakończy występ kabaretu NEO-NÓWKA i zespołu ŻARÓWKI. Zaś na finał tegorocznego festiwalu, w sobotni wieczór 25 sierpnia, wystąpił T.LOVE. W trakcie dwudniowej imprezy nie zabrakło oczywiście recitalu nawiązującego do twórczości patrona festiwalu. W koncercie „Lata 60-te, Lata 70-te" Bogusława Klimczuka wspominał zespół wokalny PARTITA wraz z redaktorem programu I Polskiego Radia Pawłem Sztompke.

Patronat honorowy nad imprezą, jak co roku, objęła żona kompozytora Krystyna Klimczuk. Patronami i fundatorami nagród byli: Tomasz Śmietanka - burmistrz gminy Kozienice i Janusz Stąpór - starosta powiatu kozienickiego. Pozostałymi patronami byli: Adam Struzik - marszałek województwa mazowieckiego, Jacek Kozłowski - wojewoda mazowiecki i Czesław Czechyra - poseł na sejm RP. Patronat medialny, po raz kolejny objęła Jedynka POLSKIE RADIO.

Organizatorem całego przedsięwzięcia była Gmina Kozienice wraz z Kozienickim Domem Kultury im. Bogusława Klimczuka. Zadanie współfinansowane było ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Powiat Kozienicki Stolica Kultury Mazowsza 2012”.


W dniach 24-25 sierpnia 2012 roku w Kozienicach odbył się Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Głównym elementem największego muzycznego wydarzenia w regionie, o zasięgu krajowym, był odbywający się w ramach festiwalu X Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka.

Laureaci X Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka oraz fundatorzy nagród


Jury w składzie:
    Marek Klimczuk - przewodniczący
    Szymon Wydra
    Piotr Dąbrówka
    Dariusz Szewc
    Elwira Kozłowska - sekretarz
po wysłuchaniu dwudziestu ośmiu wykonawców Koncertu Finałowego postanowiło przyznać następujące nagrody:


Grand Prix im. Bogusława Klimczuka 2012
nagroda pieniężna w wysokości 5.000 zł oraz statuetka festiwalowa

Monika Mioduszewska – Łódź

I miejsce
nagroda pieniężna w wysokości 3.000 zł

Paulina Wróblewska – Impresariat Edukacyjno-Artystyczny ARS-FABRICA w Dobroniu

II miejsce
nagroda pieniężna w wysokości 2.000 zł

Natalia Sułowska – Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach

III miejsce
nagroda pieniężna w wysokości 1.000 zł

Emilia Hamerlik – Studio Piosenki i Tańca FART Bielawa


WYRÓŻNIENIA:


Nagroda Tomasza Śmietanki – Burmistrza Gminy Kozienice
nagroda rzeczowa o wartości 2.000 zł – najnowszy ipad 2 z WiFi i z nakładką

Małgorzata Nakonieczna – Kielce

Nagroda Janusza Stąpora – Starosty Powiatu Kozienickiego
nagroda rzeczowa o wartości 2.000 zł – kamera cyfrowa i tablet

Małgorzata Kutyła – Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka


WYRÓŻNIENIE DODATKOWE:


Nagroda Publiczności
nagroda rzeczowa o wartości 1.000 zł – tablet

Małgorzata Jeśmontowicz – Bytów


Więcej zdjęć na naszym profilu na FACEBOOKU


PROGRAM FESTIWALU
PROTOKÓŁ Z PRZEBIEGU KWALIFIKACJI WSTĘPNYCH
ZAPROSZENIE NA KWALIFIKACJE WSTĘPNE
REGULAMIN KONKURSU
   Liczba odwiedzin: 22109723
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: ArtGabi.