Deklaracja dostępności
2012.07.23-08.31 - Wystawa kolekcji odzieży Agaty Sułkowskiej
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza do obejrzenia wystawy kolekcji odzieży KOLOREM WYDOBYTE Agaty Sułkowskiej. Wystawa czynna do końca sierpnia 2012r. w Galerii Kozienickiego Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8).
    KOLOREM WYDOBYTE jest kolekcją wzorów odzieży wierzchniej, damskiej. Kolor czarny został użyty jako kolor bazowy, na tle którego eksponują się inne kolory. Kolekcja „Kolorem wydobyte” jest propozycją autorki na eksponowanie odzieży poprzez kolor.
AGATA SUŁKOWSKA - urodziła się 10 marca 1981r. w Radomiu. W 2001r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie z tytułem: technik plastyk ze specjalnością zabawkarstwo. W 2006r. uzyskała Dyplom Politechniki Radomskiej im. K. Pułaskiego w Radomiu na Wydziale Materiałoznawstwa i Technologii Obuwia, w Katedrze Wzornictwa, Specjalność Projektowanie Obuwia uzyskując tytuł: magister inżynier. W tym samym roku ukończyła Fakultatywne Studium Pedagogiczne Politechniki Radomskiej im. K. Pułaskiego w Radomiu na Wydziale Nauczycielskim. W roku 2008 uzyskała Dyplom Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru, Katedra Projektowania Ubioru z tytułem: magister sztuki. Autorka kolekcji jest pracownikiem Politechniki Radomskiej Katedry Wzornictwa, Technologii Obuwia i Odzieży. Agata Sułkowska jest twórcą następujących kolekcji odzieży: „Kolorem wydobyte”, „Czarne/Białe”, „Nie tylko szarość” oraz kolekcji obuwia: „Cisza barw”, „Chiński rok koguta”, „Obsesja”. Kolekcja odzieży „Kolorem wydobyte” jest trzecią wystawą prezentowaną w Kozienickim Domu Kultury.