Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
Zaproszenie na sezon 2012/2013
Informujemy, iż Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka z dniem 13 września 2012 roku uruchamia 5. już edycję Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rok 2012 to rok szczególny dla Uniwersytetu, choćby dlatego, że nasi Słuchacze są z nami już 5 lat, ale również dlatego, że rok 2012 ustanowiony został przez Senat rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a przez Radę Unii Europejskiej - Europejskim Rokiem Aktywności Ludzi Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka wpisuje się w ten rok, biorąc czynny udział w działalności edukacyjnej, społecznej, kulturowej, artystycznej czy sportowej naszych Słuchaczy. Tutaj każdy, kto zakończył już swą karierę zawodową, przeszedł na emeryturę lub rentę i ma czas, by realizować swoje marzenia i pasje, znajdzie coś dla siebie. Dzięki różnorodnym zajęciom organizowanym przez Uniwersytet nasi Słuchacze mają możliwość pogłębiać swoją wiedzę, prowadzić aktywny tryb życia, podtrzymywać kondycję, poznawać ludzi kreatywnych, pełnych pasji i chęci do działania, jak również budować więzi międzyludzkie, takie jak np. przyjaźń.
Zapisy oraz szczegółowe informacje na temat oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach w dniach 3-11 września, w godz. 11.00-13.00 w Kozienickim Domu Kultury, ul. Al. 1 Maja 8, tel. 48 611 07 50
W tym roku przygotowaliśmy bogatą ofertę edukacyjno-kulturalną, która realizowana będzie począwszy od 13 września 2012r. do 9 maja 2013r. Będzie można m.in. wysłuchać wykładów:
  • Burmistrza Kozienic, Tomasza Śmietanki
  • Starosty Powiatu Kozienickiego, Janusza Stąpora
  • Profesora Tadeusza Stępnia – wykładowcy filozofii, logiki, religioznawstwa i politologii
  • Bogny Wernichowskiej – dziennikarki, publicystki i pisarki
  • Ryszarda Czajkowskiego – znanego podróżnika, dziennikarza i pisarza
  • Sędziego Lecha Wiśniewskiego
  • Ewy Paprockiej – pedagoga specjalnego, trenera technik pamięci
  • Szymona Lenarczyka – archeologa
  • Anny Równy – edukatora filmowego
  • Karoliny Maj – trenera skutecznego działania
Wykłady w pierwszym i drugim semestrze roku akademickim 2012/2013 będą się odbywać w czwartki, w sali widowiskowej Kozienickiego Domu Kultury, w godzinach od 11.00 do 14.00. Opłata za semestr wynosi, tak jak w poprzednich latach, 50 zł. Nasi Słuchacze będą również mieli okazję wysłuchać koncertów edukacyjnych w wykonaniu Filharmonii Narodowej w Warszawie, jak również koncertu Chóru Miasta Szydłowiec GAUDIUM CANTI. Ponadto studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą mogli brać udział w zajęciach fakultatywnych, takich jak joga, kurs tańca towarzyskiego, gimnastyka 50+, tańce w kręgu, kurs komputerowy i fotograficzny, nordic walking, aquaerobik, język angielski oraz język niemiecki. Słuchacze UTW będą także uprawnieni do korzystania z 20% zniżki na wyjazdy organizowane przez Kozienicki Dom Kultury w ramach cyklu „Teatralne podróże”.