Deklaracja dostępności
2013.09.30 - Dzień Patrona
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zaprasza na DZIEŃ PATRONA, który odbędzie się w dniu 30 września 2013r.
 • Impreza pn. Dzień Patrona będzie corocznie obchodzona we wrześniu w okolicy imienin Bogusława, które przypadają na 23 września.
 • Celem obchodów Dnia Patrona jest rozpropagowanie wiedzy o postaci i twórczości znakomitego kozienickiego kompozytora, dyrygenta, pianisty i aranżera Bogusława Klimczuka.
 • Impreza będzie miała charakter konkursu adresowanego dla uczniów klas piątych wytypowanych przez dyrektorów szkół z terenu gminy Kozienice.
 • Miejscem odbywania się konkursu będzie budynek i teren wokół Kozienickiego Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8).
 • Uroczystość będzie miała charakter gry na świeżym powietrzu, zawierającej elementy edukacyjne, rekreacyjne i sprawnościowe.
 • Zasady uczestnictwa w konkursie są zawarte w poniższym regulaminie, który został wysłany do szkół podstawowych gminy Kozienice.
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusław Klimczuka DZIEŃ PATRONA Regulamin konkursu o puchar przechodni Dyrektora Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka
 1. Cel Celem konkursu w ramach „Dnia Patrona” jest rozpropagowanie wiedzy o urodzonym w Kozienicach znakomitym kompozytorze, dyrygencie i muzyku Bogusławie Klimczuku, którego imię od 2002r. przyjął Kozienicki Dom Kultury (KDK), który jest jednocześnie organizatorem „Dnia Patrona”.
 2. Adresaci konkursu Konkurs o puchar przechodni dyrektora KDK jest adresowany do uczniów klas piątych szkoły podstawowej z terenu gminy Kozienice. Każda szkoła typuje drużynę składającą się z trzech uczniów i nauczyciela. Nauczyciele pełnią rolę opiekunów jednak bez możliwości udziału w poszczególnych konkurencjach z wyjątkiem dogrywki.
 3. Bezpieczeństwo Organizatorzy nie ubezpieczają od NN uczniów ani opiekunów. Obowiązek ubezpieczenia spoczywa na delegujących te osoby szkołach. Za niepełnoletnich odpowiadają opiekunowie wyznaczeni przez dyrektora szkoły.
 4. Miejsce i czas konkursu Konkurs odbędzie się 30 września 2013r. w godzinach ok. 10.30 – 13.00 w budynku i na terenie wokół Kozienickiego Domu Kultury.
 5. Zgłoszenia Zgłoszenie do udziału w konkursie należy przesłać w terminie do 25.09.2013r. na wypełnionym formularzu karty zgłoszenia dostępnym na stronie KDK na adres: agnieszka.zarlak@dkkozienice.pl w temacie wpisując „DZIEŃ PATRONA 2013”.
 6. Transport Organizator zapewnia transport uczestników w dwie strony po wcześniejszym ustaleniu godziny i miejsca odjazdu.
 7. Przebieg konkursu Konkurs zakłada część teoretyczną – quiz obejmujący wiedzę biograficzną o Bogusławie Klimczuku, jego dokonania twórcze oraz informacje o odbywającym się w Kozienicach Festiwalu Muzyki Rozrywkowej jego imienia. Wszystkie niezbędne do przygotowania się materiały są dostępne na stronie internetowej Kozienickiego Domu Kultury pod adresem www.dkkozienice.pl w zakładce bocznej z napisem Kozienice Festiwal. Przed rozpoczęciem konkursu w celu przypomnienia wiadomości zostanie wyświetlony krótki film. oraz część praktyczną – składającą się z zabaw sprawnościowych i edukacyjnych podzielonych na pięć stanowisk. Zadania na stanowiskach będą tematycznie związane z pięcioma wybranymi tekstami piosenek Bogusława Klimczuka. Komplet materiałów w postaci przewodnika muzycznego i tekstów piosenek drużyny otrzymają na miejscu. Każdy uczestnik zabawy powinien wziąć udział w wykonaniu przynajmniej jednego zadania.
 8. Zasady oceny Wygrywa drużyna, która otrzyma największą łączną ilość punktów. W przypadku remisu przewidziana jest dogrywka w postaci quizu.
 9. Nagrody i atrakcje dodatkowe Nagrodą główną konkursu jest Puchar Przechodni Dyrektora Kozienickiego Domu Kultury dla szkoły, dyplomy i gadżety dla wszystkich uczestników oraz nagrody dodatkowe dla zdobywców I, II i III miejsca. Na zakończenie imprezy organizator funduje smaczną zupę pieczarkową dla wszystkich.
pobierz: karta_zgloszenia.doc lub karta_zgloszenia.pdf