Deklaracja dostępności
2014.03.29 - V KOZIENICKI SLAM POETYCKI
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza do udziału w V KOZIENICKIM SLAMIE POETYCKIM, który odbędzie się w dniu 29 marca 2014r. o godz. 16.30 w sali widowiskowej Domu Kultury (ul. Al 1 Maja 8).
  Do udziału w slamie zapraszamy osoby piszące różne formy poetyckie, zarówno stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak również osoby z dorobkiem literackim, które przy tej okazji chcą zgarnąć nagrodę pieniężna!!! Slam jest formą otwartego konkursu słowa mówionego - pojedynku na słowa.
  Warunek jest jeden - prezentujemy wyłącznie własne teksty - osobiście!!! Nikt nie może zastąpić poety!!!
  Czym jest Slam?
  • Najkrócej, to połączenie poezji i performance'u stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z odbiorcami jego wierszy. Słowo slam określa również imprezę, podczas której poeci prezentują swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno ich treść, jak i umiejętności oratorskie poety oraz pomysł na autoprezentację. Rolę jury pełni publiczność i interakcja między autorem, a publicznością jest tu pierwszoplanowa - tworzy niepowtarzalną atmosferę. To publiczność wyłania najlepszego slamera wieczoru.
  • Na slamie pojawia się wielka różnorodność form poetyckich. Na scenie można zobaczyć i posłuchać klasycznych stylistów, punków, ludzi związanych z kulturą hip-hop, przedstawicieli różnych mniejszości, antyglobalistów, ekscentryków, hipisów, itp. Same wiersze są równie zróżnicowane. Poeci mogą pisać na dowolny temat, w dowolnym stylu i przedstawiać swoje teksty w dowolny sposób – jedna zasada główna – róbmy tak, by nikt nie czuł się urażony, wszyscy się dobrze bawimy!!!
  Zasady:
  • każdy uczestnik prezentuje wyłącznie własne wiersze
  • występuje maksymalnie przez 3 minuty
  • nie używa instrumentów, rekwizytów, kostiumów
  • teksty mogą być mówione, śpiewane lub rapowane bez użycia podkładu muzycznego
  • slam dzieli się na 3 etapy – w każdym z nich o wynikach decyduje publiczność
  • uczestnik musi być przygotowany do prezentacji kilku tekstów (co najmniej 3) w przypadku kwalifikacji do kolejnych etapów
  • w slamie może wystąpić każdy zgłaszający chęć uczestnictwa e-mailem slam@dkkozienice.pl, zgłaszając się przed rozpoczęciem imprezy lub w trakcie trwania pierwszego etapu slamu (zgłaszając swój udział e-mailem w temacie wpisz: slam poetycki marzec 2014, w treści: imię i nazwisko oraz kilka słów o sobie)
  • NAGRODA: 300 zł dla zwycięzcy
Bilet wstępu 2 zł do nabycia w Kozienickim Domu Kultury, w dniu imprezy. Slamerzy wstęp gratis !!! W trakcie trwania imprezy zostaną rozlosowane upominki niespodzianki wśród publiczności. Oprawa muzyczna slamu - zespół MŁOT NA CZAROWNICE - ballady z pogranicza muzyki rockowej. Szczegółowe informacje pod nr tel. 48 611 07 50 i w Kozienickim Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8).
Zapraszamy do wspólnej zabawy! Czekamy na Was – pojawiajcie się zarówno w roli slamerów, jak i publiczności !