Deklaracja dostępności
2015.05.22-2015.07.20 - Wystawa Sławomira Zawadzkiego pt. KOTY, MIASTO I INNE HISTORIE
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na wystawę malarstwa Sławomira Zawadzkiego pt. KOTY, MIASTO I INNE HISTORIE. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 22 maja 2015r. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Kozienickiego Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8).
    Sławomir Zawadzki urodził się w Sanoku w 1965r. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie oraz Policealnego Studium Plastycznego w Kielcach. Pracuje w Muzeum Regionalnym im. prof. T. Mikockiego w Kozienicach. Tworzy w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki komputerowej i scenografii.
    Koty i inne drapieżne zwierzaki chodzą między koślawymi kamieniczkami, albo latają oderwane od ziemi. Postacie z uśmiechem podszytym ironią - intrygującą swoją miną i spojrzeniem. Taki jest świat, który przedstawia nam Sławomir Zawadzki - bajkowo - prześmiewczy - podszyty mrocznością niczym z opowiadań Hłaski. Autor w swojej malarskiej wypowiedzi kładzie nacisk na treść mniej na formę. Łączy techniki - akryl, akwarelę, pastel. Od 1984 r. prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych - jest dojrzałym artystą i świadomym tego co robi, konsekwentnie namawia odbiorcę na śmiech, dystans i chwilę refleksji jakie niesie życie. Zaprezentowane prace w galerii Kozienickiego Domu Kultury im. B. Klimczuka są retrospekcją jego dokonań z ostatnich lat. Wspólnym mianownikiem prac są kadry z kotami, kamieniczkami i "bajecznie opowiedziane historyjki" bliskie zarówno dorosłym jak i dzieciom - tylko na innych płaszczyznach postrzegania świata.
Wystawa czynna do 20 lipca 2015r. Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU