Działy Wydarzenia kulturalne Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej 2015.10.20 - XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej
Protokół z rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej
Do konkursu zakwalifikowano 268 zgłoszeń (sześć zostało odrzuconych za niezgodność z regulaminem) w czterech kategoriach, w tym:
- w kategorii młodzież - proza: 27 zgłoszeń,
- w kategorii młodzież - poezja: 24 zgłoszenia,
- w kategorii dorośli - proza: 103 zgłoszenia,
- w kategorii dorośli - poezja: 114 zgłoszeń.
- Elżbieta Olszewska-Schilling (pisze pod pseudonimem Elik Aime) – poetka, pisarka, dziennikarka radiowo-telewizyjna, ZLP o/Warszawa
- Andrzej Zaniewski – poeta, członek Zarządu Głównego, członek Zarządu O/ Warszawskiego ZLP – przewodniczący
- Zdzisław Brudnicki – krytyk literacki, ZLP o/Warszawa
- Krzysztof Kaim – poeta, polonista, doktorant Filozofii Kultury na UMCS Lublin
- Halina Koryńska – sekretarz – teatrolog, instruktor KDK / bez prawa głosu
- KATEGORIA MŁODZIEŻ
- Weronika Mazurek – godło „Loreley” – opowiadanie pt. „Romantyczność inaczej” – Rybnik pobierz: Weronika Mazurek - kategoria mlodziez - proza - I miejsce.pdf
- Grzegorz Boroń – godło „Gandi” – opowiadanie pt. „Zapomniana stacja kolejowa” – opiekun artystyczny Anna Mol – Dynów pobierz: Grzegorz Boron - kategoria mlodziez - proza - II miejsce.pdf
- Weronika Widomska – godło „Artystka004” – opowiadanie pt. „Teatr kukiełkowy” – opiekun artystyczny Anna Mazur-Boryca – Kraśnik pobierz: Weronika Widomska - kategoria mlodziez - proza - III miejsce.pdf
- Dorota Łabędzka – godło „Łabędź” – opowiadanie bez tytułu – opiekun artystyczny Monika Mazur – Jedlanka Stara pobierz: Dorota Labedzka - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Sabina Rakoczy – godło „Naija” – opowiadanie pt. „Gniazdo” – opiekun artystyczny Danuta Kozak – Ropczyce pobierz: Sabina Rakoczy - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Natalia Chłopkowiak – godło „Waran” – opowiadanie pt. „Poczekalnia” – Gdańsk pobierz: Natalia Chlopkowiak - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Maciej Henryk Modzelewski – godło „Zawisza” – opiekun artystyczny Jadwiga Bartoszewicz – Białobrzegi pobierz: Maciej Henryk Modzelewski - kategoria mlodziez - poezja - I miejsce.pdf
- Błażej Pałkus – godło „Młody Banach” – opiekun artystyczny Roman Pacześniak – Tarnobrzeg pobierz: Blazej Palkus - kategoria mlodziez - poezja - II miejsce.pdf
- Weronika Jaglińska – godło „Somersby” – opiekun artystyczny Katarzyna Łaziuk – Mińsk Mazowiecki pobierz: Weronika Jaglinska - kategoria mlodziez - poezja - III miejsce.pdf
- Paulina Waszkiewicz – godło „Lucky Luke” – Stargard Szczeciński pobierz: Paulina Waszkiewicz - kategoria mlodziez - poezja - wyroznienie.pdf
- Łukasz Jakubowski – godło „Clock” – Szczecin pobierz: Lukasz Jakubowski - kategoria mlodziez - poezja - wyroznienie.pdf
- Aleksandra Krzywicka – godło „Stonka” – Chłopków gm. Frampol pobierz: Aleksandra Krzywicka - kategoria mlodziez - poezja - wyroznienie.pdf
- Aleksandra Mazur – godło „Aleksija” – opowiadanie pt. „A twarz miał anioła” – Kleszczów pobierz: Aleksandra Mazur - kategoria dorosli - proza - I miejsce.pdf
- Hanna Dikta – godło „Vien” – opowiadanie pt. „Dom pod Tychami” – Piekary Śląskie pobierz: Hanna Dikta - kategoria dorosli - proza - II miejsce.pdf
- Anna Kokot – godło „Generator” – opowiadanie pt. „Podwodny cmentarz” – Przeźmierowo pobierz: Anna Kokot - kategoria dorosli - proza - III miejsce.pdf
- Edyta Wysocka – godło „Dawno temu” – opowiadanie pt. „Z notatnika dziecka” – Miastko
- Grzegorz Maria Pozimka – godło „Chłopiec z” – opowiadanie pt. „Eliasz” – Inowrocław pobierz: Grzegorz Maria Pozimka - kategoria dorosli - proza - wyroznienie.pdf
- Małgorzata Januszewska – godło „Albatros” – opowiadanie pt. „Matka i córka” – Częstochowa pobierz: Malgorzata Januszewska - kategoria dorosli - proza - wyroznienie.pdf
- Mariola Kruszewska – godło „Geodeta” – Mińsk Mazowiecki pobierz: Mariola Kruszewska - kategoria dorosli - poezja - I miejsce.pdf
- Michał Witold Gajda – godło „Gawra” – Września pobierz: Michal Witold Gajda - kategoria dorosli - poezja - II miejsce.pdf
- Małgorzata Borzeszkowska – godło „Na marginesie” – Lębork pobierz: Malgorzata Borzeszkowska - kategoria dorosli - poezja - III miejsce.pdf
- Janusz Pyziński – godło „Kormoran” – Dębica pobierz: Janusz Pyzinski - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- Katarzyna Zychla – godło „Supreme” – Sieniawa Żarska pobierz: Katarzyna Zychla - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- Karol Graczyk – godło „Lot Trzmiela” – Toruń pobierz: Karol Graczyk - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- proza
- I miejsce
- I miejsce
- proza
- I miejsce
- I miejsce