Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2016.01.05 - wtorek
Bilety do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych na parterze Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29) Cennik kina ...czytaj więcej... Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie: www.dkkozienice.pl/index2.php?id=6578
REPERTUAR:
    godz. 14.15 „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” (3D, dubbing) godz. 16.00 „Cristiada” (2D, napisy) w ramach cyklu filmowego „Kino dla seniora” - sala kameralna godz. 17.00 „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” (2D, dubbing) godz. 19.45 „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” (3D, napisy)

„Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”
ORYGINALNY TYTUŁ:Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
GATUNEK:Science-Fiction, Akcja, Przygodowy
PRODUKCJA:USA
DŁUGOŚĆ:
SUGEROWANY WIEK:Od lat: 10
REŻYSERIA:J.J. Abrams
OBSADA:Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Anthony Daniels, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Andy Serkis
OPIS:"W siódmej części "Gwiezdnych Wojen", zatytułowanej "Przebudzenie mocy", do swoich ról powrócą Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Peter Mayhew, Kenny Baker i Warwick Davis. Ponadto na ekranie pojawią się John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson i Max von Sydow. Akcja filmu rozgrywa się około 30 lat po wydarzeniach z "Powrotu Jedi" i koncentruje się na losach trójki nowych głównych bohaterów.
DYSTRYBUTOR:Disney
PREMIERA:18 grudnia 2015 (kino - Polska)
ZWIASTUN:

„Cristiada”
ORYGINALNY TYTUŁ:For Greater Glory: The True Story of Cristiada
GATUNEK:Dramat historyczny
PRODUKCJA:Meksyk
DŁUGOŚĆ:2 godz. 25 min.
SUGEROWANY WIEK:Od lat: 15
REŻYSERIA:Dean Wright
OBSADA:Andy Garcia, Eva Longoria, Eduardo Verastegui, Peter O'Toole
OPIS:„Cristiada” w reżyserii Deana Wrighta to najdroższa produkcja w historii kina meksykańskiego z gwiazdorską obsadą (m.in. Andy Garcia, Eva Longoria i Peter O’Toole). Film opowiada o powstaniu meksykańskich katolików nazywanym Cristiadą (Krucjatą) przeciwko ateistycznej tyranii rewolucyjnych władz Meksyku w latach 1926–1929. Obsadzie „Cristiady” przewodzi Andy Garcia, odgrywający rolę generała Gorostiety, wojskowego w stanie spoczynku, który przyglądając się z żoną (Eva Longoria) temu, jak Meksyk pogrąża się w brutalnej wojnie domowej, wzbrania się z początku przed zaangażowaniem w sprawę. Jednakże wkrótce staje się porywającym tłumy przywódcą, zdolnym do złożenia ofiary z własnego życia. Zmienia bandę prześladowanych za wiarę, nieudolnych rebeliantów w bohaterów będących siłą, z którą trzeba się liczyć. Generał ma niewielkie szanse w walce z wszechwładnym i bezwzględnym prezydentem Plutarco Callesem (nazywanym „antychrystem”), ale ludzie, których spotyka na swej drodze, młodzi idealiści, zadziorni renegaci, a przede wszystkim jeden, niezwykły nastolatek imieniem Jose, uświadamiają mu, że odwaga i wiara mogą narodzić się nawet wtedy, gdy już nie można liczyć na sprawiedliwość.
DYSTRYBUTOR:FT Films
PREMIERA:5 kwietnia 2013 (kino - Polska)
ZWIASTUN: