Deklaracja dostępności
Zaproszenie na sezon 2016/2017
Informujemy, iż z dniem 14 września 2016 roku Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka rusza z dziewiątą edycją Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tutaj każdy, kto skończył 50 lat i ma czas, by realizować swoje marzenia i pasje, znajdzie coś dla siebie. Dzięki różnorodnym zajęciom organizowanym przez Uniwersytet nasi Słuchacze mają możliwość pogłębiać swoją wiedzę, podyskutować w gronie znajomych, prowadzić aktywny tryb życia, podtrzymywać kondycję, poznawać ludzi kreatywnych, pełnych pasji i chęci do działania, jak również budować więzi międzyludzkie, takie jak np. przyjaźń.
Zapisy oraz szczegółowe informacje na temat oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach w dniach od 1 do 13 września, w godz. 9.00-21.00, w Punkcie Informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), tel. 48 611 07 50.
Opłata za semestr wynosi, tak jak w poprzednich latach, 50 zł, a dla osób zapisujących się po raz pierwszy dodatkowo 10 zł wpisowego. Zajęcia w pierwszym semestrze roku akademickiego 2016/2017 odbywać się będą w każdą środę, od 14 września do 14 grudnia, w godzinach od 11.00 do 14.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Składać się będą z dwóch wykładów lub wykładu i koncertu edukacyjnego w wykonaniu Filharmonii Narodowej w Warszawie. W tym roku przygotowaliśmy bogatą ofertę edukacyjno-kulturalną. Będzie można m.in. wysłuchać wykładów:
  • Burmistrza Kozienic, dra inż. Tomasza Śmietanki
  • Wicestarosty, dra Krzysztofa Stalmacha
  • Ks. sup. Józefa Bartosa – rektora Wyższej Szkoły Teologii im. J. Łaskiego
  • Sebastiana Bielaka – podróżnika
  • Jolanty Wachowicz-Makowskiej – dziennikarki i publicystki
  • oraz wielu innych.
Ponadto w roku akademickim 2016/2017 dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowane zostaną wycieczki oraz zajęcia fakultatywne m.in. takie jak: joga, aqua aerobic, zajęcia taneczne, gimnastyka 50+ z elementami ćwiczeń na piłce, tańce w kręgu, nordic walking, zajęcia teatralne, zajęcia plastyczne, fotograficzne, chór III Wieku, tenis stołowy, nauka gry na pianinie oraz języki obce: angielski, niemiecki, włoski. Ponadto słuchacze UTW będą także uprawnieni do korzystania z 20% zniżki na wyjazdy organizowane przez Kozienicki Dom Kultury w ramach cyklu Teatralne podróże.