Deklaracja dostępności
2016.09.25 - Poranek teatralny dla dzieci DLA MNIE BOMBA!!!
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: PORANKI TEATRALNE DLA DZIECI. Spektakl DLA MNIE BOMBA!!! zaprezentują aktorzy z Teatru LALKI I LUDZIE z Supraśla. Spotkanie z teatrem odbędzie się 25 września 2016r. (niedziela) o godz. 12.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 4 lat. Cena biletów: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł do nabycia w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). UWAGA: W przypadku braku biletów na miejsca siedzące (numerowane) sprzedawane będą wejściówki w cenie 2 zł (sprzedaż limitowana). Istnieje możliwość rezerwacji biletów on-line.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rezerwacji dostępnym na stronie: www.dkkozienice.pl/index2.php?id=6578
Zapraszamy na wspaniałą rodzinną zabawę!!!
DLA MNIE BOMBA!!! Widowisko teatralne inspirowane bajką napisaną przez Umberto Eco i ilustracjami Eugenio Carmiego.
Otóż….świat… jest pełen atomów. Wszystko jest zrobione z atomów. Słońce jest zrobione z atomów Mama jest zrobiona z atomów Z atomów jesteśmy i my. Musicie wiedzieć, że gdy atomy są razem w harmonii, Wszystko układa się wspaniale ( z tekstu sztuki)
Co wspólnego ma pisarz dla dorosłych z przedstawieniem dla dzieci? Otóż Umberto Eco wybitny włoski pisarz, filozof i felietonista jest autorem trzech opowieści dla dzieci, przepięknie zilustrowanych przez Eugenio Carmi. Opowieści, które, choć pisane z myślą o najmłodszych, powinni poznać również dorośli. Na podstawie jednej z nich, „Generała i bomby” – prozy, która wygląda jak poezja, powstał spektakl, na który zapraszamy. „Dla mnie bomba!!!” – to spektakl laboratorium. Główny aktor – naukowiec – opowiada w nim swoją historię. Otóż pewnego razu w jego pracowni pojawili się dziwni goście. Bardzo interesowali się doświadczeniami, które robił i zadawali wiele pytań. Jak się później okazało wiedzę, którą w ten sposób zdobyli, wykorzystali oni do stworzenia bomby. Kiedy naukowiec się o tym dowiedział postanowił podkraść się do magazynów i przerobić bomby…. Czy mu się udało? W spektaklu używamy wielu ciekawych technik teatralnych, a poważne tematy poruszamy z przymrużeniem oka, dystansem i humorem. Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Zemło, scenografia: Ewa Agnieszka Zemło, muzyka : Jan Wyszkowski. Na scenie współdziałają: Krzysztof Zemło, Jan Wyszkowski Znakomita lekcja, zrozumiale i bez zbędnej dydaktyki tłumacząca zawiłości etyczno-moralne, a nade wszystko dobra zabawa dla dzieci, dorosłych i wszystkich, którzy potrzebują baśni.