Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2015.07.01-12.31 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Alicji Amanowicz z gminy Pionki
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęca do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Alicji Amanowicz z gminy Pionki. Nakrętki są przyjmowane w Kozienickim Domu Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, w dniach od 1 lipca do 18 października 2015 r. oraz w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach codziennie w godz. 9.00-21.00, w dniach od 19 października do 31 grudnia 2015 r. Akcji patronują wolontariusze z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Skrzydła” działającego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację dziewczynki.
    Ala urodziła się 12 grudnia 2011 r. jako wcześniak. Pierwsze tygodnie swego życia spędziła na oddziale neonatologii walcząc dzielnie z przeciwnościami losu. Od 8 miesiąca życia jest rehabilitowana, gdyż lekarze zdiagnozowali u niej mózgowe porażenie dziecięce. Ala wymaga stałej i systematycznej rehabilitacji oraz sprzętu ortopedycznego. W obecnej chwili Ala jeszcze nie potrafi siedzieć.
Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia dziewczynki.