Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy      
  
   Działalność / Wystawy / ARCHIWUM /    

2018.08.10-10.22 - Wystawa malarstwa Ireneusza Lenarczyka „Francja”
Przygotuj do druku    

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na wystawę malarstwa Ireneusza Lenarczyka „Francja”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 10 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Uwaga: Wśród publiczności na wernisażu zostanie rozlosowana praca autora.

    Ireneusz Lenarczyk urodził się w 1961 roku w Kozienicach.
    Już jako młody chłopak wykazywał zainteresowania plastyczne, dlatego pierwsze kroki w tym kierunku skierował do Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach.
    Na początku lat 80. brał udział w plenerach malarsko-rzeźbiarskich, na których został zauważony i wyróżniany. Należał do Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych Ziemi Kozienickiej. Prace jakie tworzył - to malarstwo olejne, w duchu nurtu surrealistycznego.
    Pod koniec lat 80. wyjechał do Francji, gdzie jako młody człowiek poszukiwał swojego miejsca, aby żyć i tworzyć. Tam powstały jego kolejne obrazy odzwierciedlające przemiany zachodzące w życiu artystycznym. Poszukiwania stylu i formy wyrazu owocują kolejnymi obrazami.
    Obecnie mieszka i tworzy we Francji, gdzie wystawia i sprzedaje swoje obrazy, w tamtejszych galeriach, co spotyka się z dużym zainteresowaniem. Wiele jego obrazów znajduje się w prywatnych kolekcjach, w kraju i za granicą.

Wystawa czynna do 22 października 2018 r.Zdjęcia z wernisażu na naszym profilu na FACEBOOKU   Liczba odwiedzin: 15284904
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: TAAH.