Działy Wydarzenia kulturalne Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej 2018.10.19 - XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej
Protokół z rozstrzygnięcia XVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej
Do konkursu zakwalifikowano 318 zgłoszeń w czterech kategoriach, w tym:
- w kategorii młodzież - proza: 47 zgłoszeń,
- w kategorii młodzież - poezja: 36 zgłoszeń,
- w kategorii dorośli - proza: 119 zgłoszeń,
- w kategorii dorośli - poezja: 116 zgłoszeń.
Jury w składzie:
- Elżbieta Olszewska-Schilling (pisze pod pseudonimem Elik Aimee) – poetka, pisarka, dziennikarka radiowo-telewizyjna, członek Związku Literatów Polskich, członek zwyczajny i stypendystka ZAIKS
- Andrzej Zaniewski – poeta, członek Związku Literatów Polskich, przewodniczący Sekcji Literackiej Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, członek Zarządu ZAIKS – przewodniczący jury
- Krzysztof Kaim – poeta, polonista
po przeczytaniu nadesłanych prac postanowiło nagrodzić:
- KATEGORIA MŁODZIEŻ
- Dobrochna Jankowska – opowiadanie pt. „NOWE FARBY” – godło „Dobdog” – Poznań pobierz: Dobrochna Jankowska - kategoria mlodziez - proza - I miejsce.pdf
- Ewa Weremko – opowiadanie pt. „Pierwszy człowiek na codziennych gruzach” – godło „Annabel” – Dokudów Drugi pobierz: Ewa Weremko - kategoria mlodziez - proza - II miejsce.pdf
- Zofia Pietrasik – opowiadanie pt. „TO CO MAM” – godło „ZiP” – Szczecin – opiekun artystyczny: Aleksandra Droździk pobierz: Zofia Pietrasik - kategoria mlodziez - proza - III miejsce..pdf
- Aleksander Horyń – opowiadanie pt. „Równia pochyła” – godło „Katharsis” – Prądki pobierz: Aleksander Horyn - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Amelia Pudzianowska – opowiadanie pt. „Ta plantacja nas nie wyżywi” – godło „takie sobie” – Radom pobierz: Amelia Pudzianowska - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Agnieszka Kłobus – opowiadanie pt. „Czwarta nad ranem” – godło „Roszpunka” – Kierzno pobierz: Agnieszka Klobus - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Aleksandra Majówka – godło „Leticia” – Chełm pobierz: Aleksandra Majowka - kategoria mlodziez - poezja - I miejsce.pdf
- Piotr Sielamowicz – godło „MERILLO” – Kruszewo – opiekun artystyczny Agnieszka Smoleńska pobierz: Piotr Sielamowicz - kategoria mlodziez - poezja - II miejsce.pdf
- Mabell Kowalewska – godło „życiowe doświadczenie” – Wola Magnuszewska pobierz: Mabell Kowalewska - kategoria mlodziez - poezja - III miejsce.pdf
- Kamil Kosiacki – godło „KOSIARZ” – Łowicz – opiekun artystyczny: Magdalena Ochmańska-Zrazek, Anna Żaczek pobierz: Kamil Kosiacki - kategoria mlodziez - poezja - wyroznienie.pdf
- Małgorzata Sobkiewicz – godło „Gosix” – Stalowa Wola – opiekun artystyczny: Zofia Wlazło pobierz: Malgorzata Sobkiewicz- kategoria mlodziez - poezja - wyroznienie.pdf
- Aleksander Horyń – godło „Katharsis” – Prądki pobierz: Aleksander Horyn - kategoria mlodziez - poezja - wyroznienie.pdf
- Piotr Zemanek – opowiadanie pt. „DEKLARACJA (NIE)PODLEGŁOŚCI” – godło „PROMETEUSZ” – Bielsko-Biała pobierz: Piotr Zemanek - kategoria dorosli - proza - I miejsce.pdf
- Joanna Cisło – opowiadanie pt. „We mgle” – godło „Ciasteczko” – Kraków pobierz: Joanna Cislo - kategoria dorosli - proza - II miejsce.pdf
- Krzysztof Rejmer – opowiadanie pt. „Elegia na śmierć psa” – godło „Malte” – Warszawa pobierz: Krzysztof Rejmer - kategoria dorosli - proza - III miejsce.pdf
- Marzenna Lewandowska – opowiadanie pt. „Słońce na dnie piekła” – godło „Drukarz” – Kowal pobierz: Marzenna Lewandowska - kategoria dorosli - proza - wyroznienie.pdf
- Anna Piliszewska – opowiadanie pt. „Marysia” – godło „PIOŁUN” – Wieliczka pobierz: Anna Piliszewska - kategoria dorosli - proza - wyroznienie.pdf
- Edyta Milewska-Marszałek – opowiadanie pt. „JUAN ANDRES I KOBIETY” – godło „Kotekkotek1” – Dziekanów Leśny pobierz: Edyta Milewska-Marszalek - kategoria dorosli - proza - wyroznienie.pdf
- Piotr Zemanek – godło „PROMETEUSZ” – Bielsko-Biała pobierz: Piotr Zemanek - kategoria dorosli - poezja - I miejsce.pdf
- Ela Galoch – godło „OGÓRKOWE POLE” – Turek pobierz: Ela Galoch - kategoria dorosli - poezja - II miejsce.pdf
- Anna Piliszewska – godło „JEZABEL” – Wieliczka pobierz: Anna Piliszewska - kategoria dorosli - poezja - III miejsce.pdf
- Mirosław Kowalski – godło „MINUS” – Mysłowice pobierz: Miroslaw Kowalski - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- Renata Diaków – godło „lekkość bytu” – Nowogród Bobrzański pobierz: Renata Diakow - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- Krystyna Szarzyńska – godło „wiatr” – Gniezno pobierz: Krystyna Szarzynska - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- proza
- I miejsce
- I miejsce
- proza
- I miejsce
- I miejsce