Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy      
  
   Działalność / Wolontariat /    

2020.05.06-07.31 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marcela Króla z Nowej Wsi
Przygotuj do druku    

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marcela Króla z Nowej Wsi. Nakrętki są przyjmowane w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00, w dniach od 6 maja do 31 lipca 2020 r. - niemniej popierając akcję #zostańwdomu apelujemy o zbieranie nakrętek w domu, a kiedy nasz cały budynek zostanie otwarty, przynoszenie zgromadzonych korków do nas (póki co CKA jest otwarte tylko pod kątem Mediateki, w zmienionych dniach i godzinach).

Akcji patronują wolontariusze z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Skrzydła” działającego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację chłopca.

    Marcel urodził się jako w pełni zdrowe, tryskające energią dziecko. Kiedy miał czternaście miesięcy zachorował na zapalenie oskrzeli. Nikt nie spodziewał się, że to z pozoru niegroźne wydarzenie pociągnie ze sobą tak wiele konsekwencji, takich, które zmienią jego życie i sprawią, że obok szczęśliwego funkcjonowania i odkrywania piękna świata, będzie musiał walczyć z przeciwnościami losu. Wirus ten zaatakował również staw biodrowy, uszkadzając jednocześnie nerw udowy. Poskutkowało to miękkim niedowładem nóżki, co wymusiło intensywną rehabilitację, która częściowo odbudowała uszkodzenia. Mimo poprawy stanu nerwu, po odbytym leczeniu, potrzebuje dalszego kontynuowania rehabilitacji, ponieważ wystąpiła różnica w długości jego małych nóżek oraz pojawiło się problematyczne skrzywienie kręgosłupa.


Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia chłopca.


Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania osób potrzebujących tej formy wsparcia.


   Liczba odwiedzin: 15292811
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: TAAH.