Deklaracja dostępności
2020.07.18-08.23 - Wystawa „Szkice z pracowni UTW”
W oczekiwaniu na przywrócenie właściwego harmonogramu zaplanowanych wystaw, które zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa, Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka w dniach 18 lipca - 23 sierpnia 2020 r. ponownie zapraszają do obejrzenia wystawy „Szkice z pracowni UTW”. Wystawa była dostępna w dniach 8-31 stycznia 2020 r., w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Teraz można ją oglądać w sali wystawowej. A na niej prace uczestników zajęć artystyczno-plastycznych organizowanych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury.
    Wystawa jest efektem pracy uczestników zajęć artystyczno-plastycznych, odbywających się w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, w ramach zajęć fakultatywnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To prawie 100 rysunków przedstawiających martwą naturę. Wykonane zostały przez 18 słuchaczy UTW za pomocą ołówka, węgla, sepii i pasteli. Prezentowane prace powstały w okresie od października do grudnia 2019 r. pod okiem prowadzącego zajęcia Wojciecha Stachurskiego – magistra sztuki. Grupa artystyczno-plastyczna UTW powstała w 2018 roku. Autorzy prac:
      Joanna Bacho, Teresa Castel-Gogacz, Władysława Barbara Drachal, Janina Jaśkiewicz, Regina Kalbarczyk, Grażyna Kamińska, Maria Komsta, Józef Kondeja, Krystyna Kondeja, Ewa Krupińska, Elżbieta Kwiatkowska, Wanda Laskowska, Elżbieta Majewska, Krzysztof Prasek, Bogumiła Janina Rzepkowska, Alicja Spyra, Lucyna Stępień, Halina Wolszczak.
Wystawa dostępna dla zwiedzających do 23 sierpnia 2020 r.