obraz nagłówka
      Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy             Deklaracja dostępności      
Kino

KDK

Uniwersytet Trzeciego Wieku

PIT

Festiwal

Furmanik-bok

Breakdance-bok

Komornicka

BIP-bok

RODO


   Działalność / Wolontariat / ARCHIWUM /    

2020.08.01-10.31 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Mai Kultys z Holendrów Kozienickich
Przygotuj do druku    

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Mai Kultys z Holendrów Kozienickich. Nakrętki są przyjmowane w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach codziennie w godzinach od 9.00 do 21.00, w dniach od 1 sierpnia do 31 października 2020 r.

Akcji patronują wolontariusze z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Skrzydła” działającego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację dziewczynki.
    Maja urodziła się z deformacją prawej nogi: nie ma kości piszczelowej, dwóch kości śródstopia oraz palców II, III, IV. Dziewczynka nie zgina kolana, nie porusza stopą i musi nosić specjalny aparat KAFO, bez którego nie może chodzić, ani stawać. Mimo to ta mała dziewczynka dzielnie walczy o to, by chodzić na własnych nóżkach i uciec przed amputacją. Przeszła już 8 operacji i czeka ją kolejna, bo chora nóżka nie chce rosnąć. Leczenie jest jednak bardzo kosztowne. Wada Mai jest na tyle rzadka i skomplikowana, że dotąd w Polsce nie leczono takich przypadków, dlatego Maja musi kontynuować leczenie w Stanach Zjednoczonych. Koszt leczenia to 120 tysięcy dolarów. W oczekiwaniu na kolejną operację Maja korzysta z intensywnej rehabilitacji, która również wymaga nakładów finansowych. Dlatego dla Mai liczy się każda złotówka podarowana z dobroci serca.


Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia dziewczynki.


Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania osób potrzebujących tej formy wsparcia.


   Liczba odwiedzin: 18134381
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: ArtGabi.