Deklaracja dostępności
2020.07.01-09.30 - „Wirtualne życie, realne problemy środowiska” – razem dla ekologii w Gminie Kozienice
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, w okresie od 1 lipca do 30 września 2020 roku, realizuje projekt „Wirtualne życie, realne problemy środowiska” – razem dla ekologii w Gminie Kozienice.
Partnerem projektu jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o.
Projekt zakłada szereg najróżniejszych działań, zarówno artystycznych, jak i popularnonaukowych. Ich wspólnym celem jest zwiększanie świadomości mieszkańców Gminy Kozienice na tematy związane ze środowiskiem, bogactwem naturalnym Ziemi Kozienickiej, ale też potrzebą dbania o przyrodę.
    Jako mieszkańcy Gminy Kozienice, mamy to szczęście, że żyjemy w otoczeniu przepięknej przyrody. Zarówno Puszcza Kozienicka, jak i Dolina Środkowej Wisły, to prawdziwe, naturalne perełki. Na co dzień, może nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Tym projektem chcemy zwrócić uwagę naszych mieszkańców na te naturalne skarby i przypomnieć im, że wszyscy powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie wobec środowiska - mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.
Projekt realizowany jest on-line, za pośrednictwem „Kulturalna grupa KDK” na portalu Facebook (www.facebook.com/groups/grupakdk/). W ramach zadania przewidziano szereg działań o charakterze proekologicznym i artystycznym, takich jak: konkursy plastyczne, wykłady, warsztaty, spektakl dla najmłodszych oraz koncert. Wszystkie te wydarzenia mają charakter wirtualny, a informacje o nich publikowane są poniżej (sukcesywnie):