Deklaracja dostępności
2020.09.07 - Warsztaty on-line „Recykling w domu. Drugie życie przedmiotów”
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na warsztaty on-line „Recykling w domu. Drugie życie przedmiotów”, w ramach projektu „Wirtualne życie, realne problemy środowiska” – razem dla ekologii w Gminie Kozienice. Zajęcia odbędą się 7 września 2020 r. (poniedziałek), o godz. 17.00 za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, w oficjalnej grupie Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka pn. „Kulturalna grupa KDK”.
    Moda na recykling coraz bardziej zakorzenia się we współczesnym świecie. Zużyte lub uszkodzone przedmioty czy jednorazowe opakowania plastikowe uważamy za zbędne i najczęściej wyrzucamy do kosza. Tymczasem wiele z nich można w łatwy sposób zamienić w coś przydatnego i tchnąć nowe życie w coś, co wydawało się starym rupieciem. Jeśli idea dbania o przyrodę i ekoodpowiedzialności jest Ci bliska, zapraszamy na warsztat on-line „na żywo” pt. „Recykling w domu. Drugie życie przedmiotów”, wykraczający poza tematykę standardowego segregowania śmieci. Dowiesz się jak zrobić domowe ozdoby z odpadów lub przydatne przedmioty codziennego użytku, a przy okazji zadbasz o środowisko, upiększysz wnętrze swojego mieszkania niskim kosztem oraz rozbudzisz własną wyobraźnię. Zaproś do zabawy swoją rodzinę, wspólna praca nad dziełem dostarczy Wam wiele radości i satysfakcji oraz nauczy jak dostrzegać w starych przedmiotach ich nowe możliwości.
Warsztaty poprowadzi Joanna D. Wójcik, wiceprezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, prezes Fundacji Dzika Klinika - Centrum pomocy dla dzikich zwierząt. Z wykształcenia ornitolog. Zwierzętami zajmuje się od prawie 25 lat, z czego ptakami 20 lat zawodowo. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w edukacji na temat szeroko rozumianej ochrony środowiska. Od 1998 roku uczestniczy w różnych projektach edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży szkolnej prowadzonych przez Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne, głównie na temat ochrony ptaków (prelekcje, warsztaty, pokazy przeźroczy i wycieczki ornitologiczne). Współpracowała z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim - Wydziałem Ochrony Środowiska - Oddział Ochrony Przyrody i Łowiectwa, odpowiedzialna za ochronę gatunkową roślin i zwierząt na terenie Małopolski. Hobbystycznie zajmuje się rehabilitacją dzikich zwierząt, szczególnie ptaków.
Partnerem projektu jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o.