obraz nagłówka
      Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy             Deklaracja dostępności      
Kino

KDK

Uniwersytet Trzeciego Wieku

PIT

Festiwal

Furmanik-bok

Breakdance-bok

Komornicka

BIP-bok

RODOZima w mieście - ferie 2021 z KDK w Internecie
Przygotuj do druku    

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z terenu miasta oraz gminy Kozienice do udziału w zajęciach on-line, w ramach akcji „Zima w mieście - ferie 2021 z KDK w Internecie”, która potrwa od 4 do 15 stycznia 2021 roku. Zajęcia feryjne będą prowadzone za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, w oficjalnej grupie Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka pn. „Kulturalna grupa KDK”, a w razie potrzeby również przy pomocy platformy Zoom.

Serdecznie zapraszamy!

W ramach akcji „Zima w mieście - ferie 2021 z KDK w Internecie” zachęcamy także do udziału w zabawie odkrywającej sekrety Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Szczegółowe informacje na stronie: www.dkkozienice.pl/index2.php?id=9855


Program zajęć, w ramach akcji „Zima w mieście - ferie 2021 z KDK w Internecie”


4 stycznia 2021 r. (poniedziałek), godz. 14.00
  „Pierścionkowy Świat”
   Materiały: koraliki mix kolorów i kształtów, drut miedziany grubość 0,8mm; 0,6mm; 0,4 mm, różne bazy do pierścionków.
   Narzędzia: cążki do cięcia drutu, boćki okrągłe, boćki płaskie.
   Prowadzenie: Irmina Węgrzycka – instruktor współpracujący z KDK.
5 stycznia 2021 r. (wtorek), godz. 12.00
  „Rozkochaj się w teatrze”
   Warsztaty teatralne pozwolą nam odkryć nową przestrzeń teatru. Poszerzymy jego granice, stworzymy przestrzeń na największej obrotowej scenie świata. Poznając przy tym niezwykłe techniki komunikacji oraz języka scenicznego. Dołączając, stwórz sobie w domu komfortową, intymną przestrzeń i pozwól zaprosić się do świata magii, iluzji i prawdy. Rozkochaj się w teatrze: Tu nie pogłębia się wiedzy, Tu zwiedza się głębię.
   Prowadzenie: Marcin Masztalerz – aktor współpracujący z KDK.
7 stycznia 2021 r. (czwartek), godz. 14.00
  „Zimowa ozdoba - śnieżna kula ze słoika”
   Materiały: słoik, klej na gorąco lub mocny wodoodporny klej, gliceryna, woda destylowana, ulubione figurki plastikowe (takiego rozmiaru, aby zmieściły się do słoika), sztuczny śnieg lub brokat, wstążka.
   Prowadzenie: Patrycja Dąbrowska – instruktor KDK.
8 stycznia 2021 r. (piątek), godz. godz. 14.00
  „Zimowa zawieszka”
   Materiały: drewniany plaster, grafika zimowa na papierze, klej vicol, farby akrylowe, pasta śniegowa, haczyk do zawieszenia.
   Na plastrze drewna przyklejona zostanie grafika, a następnie farbami będzie podmalowana, w końcowym etapie w miejscach śniegu zostanie położona pasta śniegowa.
   Prowadzenie: Agnieszka Bieńkowska – dyplomowany instruktor ds. plastyki KDK.
9 stycznia 2021 r. (sobota), godz. 12.00
  „Kozienickie wędrówki - Zespół Pałacowo-Parkowy”
   Zapraszamy na feryjny odcinek „Kozienickich wędrówek”, w którym poznacie historie naszego miasta, dowiecie się mnóstwa nieznanych dotąd ciekawostek oraz zwiedzicie ciekawe miejsca.
   Zapraszamy na film przedstawiający jedno z najważniejszych miejsc w Kozienicach - Zespół Pałacowo-Parkowy.
   Każdy z nas mieszkańców Kozienic doskonale zna to miejsce, ale czy wiemy o nim wszystko?
   Prowadzenie: Marlena Zielińska, Ewa Pytka i Agnieszka Krynicka – instruktorki KDK.
11 stycznia 2021 r. (poniedziałek), godz. 14.00
  „Aniołek ze sznurka”
   W czasie zajęć stworzymy oryginalnego aniołka z różnych rodzajów sznurków. Może to być ozdoba mieszkania lub pomysł na własnoręcznie przygotowany prezent np. dla babci lub dziadka z okazji ich styczniowych świąt.
   Materiały: sznurek skręcany 3 mm (16 kawałków po 30 cm), sznurek 3PLY (potrójnie skręcany) 3 mm (5 kawałków po 20 cm), sznurek konopny (50 cm), sznurek pleciony 3 mm (1 m), koralik drewniany średnicy 25 mm, nożyczki, szczotka do rozczesania sznurków (może być gęsty grzebień).
   Prowadzenie: Anna Tomczyk-Anioł – instruktor KDK.
12 stycznia 2021 r. (wtorek), godz. 14.00
  „Warsztaty dziennikarskie (prasowe)”
   W trakcie zajęć omówione będą podstawowe zagadnienia z zakresu dziennikarstwa; prowadzący przybliży specyfikę pracy w tym zawodzie - zwłaszcza w kontekście mediów lokalnych i regionalnych. Zajęcia będą miały formę interaktywną, będzie czas na dyskusje o mediach (w tym mediach społecznościowych) oraz na zadawanie pytań.
   Warsztaty odbędą się w formie on-line, przy pomocy platformy Zoom. Chętne osoby otrzymają specjalny link do udziału w zajęciach.
   Prowadzenie: Mariusz Basaj – instruktor KDK.
13 stycznia 2021 r. (środa), godz. 12.00
  „Rozkochaj się w teatrze”
   Warsztaty teatralne pozwolą nam odkryć nową przestrzeń teatru. Poszerzymy jego granice, stworzymy przestrzeń na największej obrotowej scenie świata. Poznając przy tym niezwykłe techniki komunikacji oraz języka scenicznego. Dołączając, stwórz sobie w domu komfortową, intymną przestrzeń i pozwól zaprosić się do świata magii, iluzji i prawdy. Rozkochaj się w teatrze: Tu nie pogłębia się wiedzy, Tu zwiedza się głębię.
   Prowadzenie: Marcin Masztalerz – aktor współpracujący z KDK.
14 stycznia 2021 r. (czwartek), godz. 14.00
  „Szyjemy Misia Tulisia”
   Wolontariuszki nauczą cię jak uszyć dla siebie ulubioną przytulankę, pluszowego misia, który stanie się towarzyszem w zabawie, ale też utuli cię do snu.
   Materiały: miękki materiał do zrobienia maskotki (np. plusz, interlock, dresówki, bawełny, wedle uznania, czym dysponujesz w domu), wypełniacz do poduszek lub drobno pocięta gąbka, różne kolorowe materiały do zrobienia elementów garderoby, ozdobne guziki lub przyklejane oczy dla misia, nożyczki, nici, igły, wstążki, szary papier.
   Prowadzenie: Wolontariuszki z Wolontariatu Seniora UTW Kozienickiego Domu Kultury.
15 stycznia 2021 r. (piątek), godz. 12.00
  „Kolorowe bajki z Szarym”
   Czytanie bajek i wierszyków dla dzieci.
   Prowadzenie: Adrian Szary – poeta współpracujący z KDK.


   Liczba odwiedzin: 19036630
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: ArtGabi.