Deklaracja dostępności
2021.01.31 - 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w KDK
29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Zbieramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy” Hasło przewodnie „Finał z głową”
Sztab Kozienice #663: Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” ul. Jana Kochanowskiego 1 26-900 Kozienice Honorowy Patronat Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka jest jednym z partnerów akcji.
Niedziela, 31 stycznia 2021
  Fanpage Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka w serwisie społecznościowym Facebook www.facebook.com/KDKimBK oraz oficjalna grupa pn. „Kulturalna grupa KDK
  • specjalne, wirtualne atrakcje,
  • publikacje okolicznościowe.

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w zbliżającym się finale WOŚP, który odbędzie się w dniu 31 stycznia 2021 r.
  W Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach już stoi Skarbona Stacjonarna, do której można wrzucać swoje datki. Zbiórka potrwa do dnia 31 stycznia 2021 r., czyli do dnia wielkiego finału. Skarbona umiejscowiona jest w patio, przy wejściu do Mediateki. Do budynku można wejść tylko głównym wejściem, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-17.00. Najważniejsze informacje dotyczące kwesty do Skarbon Stacjonarnych:
  • W czasie tego typu zbiórki nie ma wolontariuszy z identyfikatorami;
  • Puszka najczęściej stać będzie w miejscu, w którym pracownicy mają największy kontakt z klientem;
  • Przy puszce musi być kopia zezwolenia dotyczącego przeprowadzanej zbiórki, którego oryginał znajduje się w centrali firmy;
  • Puszka jest przypisana do miejsca, a nie do konkretnej osoby;
  • Placówki, które otrzymały zgodę od fundacji mogą kwestować w swoich lokalach w dniach 15.12.2020 r. – 31.01.2021 r.
  Więcej informacji na stronie www.wosp.org.pl.

Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” serdecznie zachęcają także do udziału w aukcjach internetowych na rzecz 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które potrwają do 31 stycznia 2021 r.
  Aukcje prowadzone są przy pomocy portalu Allegro przez kozienicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nr 663, który mieści się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”. Są one dostępne pod adresem: www.allegro.pl/uzytkownik/suli66. Na licytacje trafiły m.in. gadżety przekazane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Urząd Miejski w Kozienicach, „Ogród Jordanowski” i Kozienicki Dom Kultury.
  • W przekazanej przez nas „Torbie pełnej kultury” znalazły się m.in. kubki i koszulki Kozienickiego Domu Kultury, kalendarz książkowy, pamięć USB, podkładka czy magnes. Warto zwrócić też uwagę na katalog „Wernisaże w Centrum Kulturalno-Artystycznym 2015-2020”. Ta limitowana publikacja powstała przy okazji jubileuszu 5-lecia działalności CKA i jest podsumowaniem wszystkich wystaw, które odbywały się w naszej siedzibie.
Cena wywoławcza (za zestaw): 20 zł, cena kupna: 180 zł.
  • Szczególnie ciekawie wyglądają prace plastyczne, które trafiły na licytację. We współpracy z ich autorami, Kozienicki Dom Kultury przekazał w sumie cztery małe dzieła sztuki. Są to:
   • płaskorzeźba „Kozienice” autorstwa Andrzeja Zielińskiego
Cena wywoławcza: 50 zł, cena kupna: 137,50 zł.
   • płaskorzeźba „Poranek nad Wisłą” autorstwa Zbigniewa Kurasiewicza
Cena wywoławcza: 50 zł, cena kupna: 72 zł.
   • obraz haftowany na kanwie „Malowniczy zakątek Wisły” autorstwa Krystyny Kondeji
Cena wywoławcza: 50 zł, cena kupna: 102,50 zł.
   • obraz wyszywany szydełkiem „Król Puszczy z małżonką” autorstwa Władysławy Barbary Drachal
Cena wywoławcza: 50 zł, cena kupna: 51 zł.
  Ogółem na rzecz WOŚP w licytacji przedmiotów przekazanych przez Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka pozyskano kwotę 543 zł.

Łącznie kwota zebrana przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na rzecz 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi 1.349,69 zł