Deklaracja dostępności
2021.03.21 - V Regionalny Konkurs Poetycki
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają osoby dorosłe - mieszkańców powiatu kozienickiego i radomskiego - do udziału w V Regionalnym Konkursie Poetyckim. Termin nadsyłania prac mija 2 marca 2021 r. UWAGA: Nagrody finansowe. Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie konkursu, który publikujemy poniżej wraz ze stosownym oświadczeniem. Rozstrzygnięcie planowane jest na dzień 20 marca 2021 r. - laureaci o dokładniej formie podsumowania konkursu i wręczenia nagród zostaną poinformowani drogą mailową. UWAGA: W związku z podjęciem decyzji o zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa w województwie mazowieckim, w walce z COVID-19, rozstrzygnięcie odbędzie się on-line w dniu 21 marca 2021 r. o godz. 15.00 na kanale YouTube Kozienickiego Domu Kultury: www.youtube.com/KDKimBK. Dodatkowo materiał udostępniony zostanie w serwisie społecznościowym Facebook Kozienickiego Domu Kultury: www.facebook.com/KDKimBK.
Refleksje jurorów na temat V Regionalnego Konkursu Poetyckiego:
    Poziom nadesłanych tekstów był bardzo wysoki, po długiej dyskusji na temat potencjału twórczego zgłoszonych wierszy, podjęliśmy decyzję o wyborze, naszym zdaniem, najlepszych prac. Zgodnie z regulaminem nagrodziliśmy sześć wspólnie wybranych osób, którym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich. Mamy nadzieję, że konkurs znajdzie uznanie środowisk literackich, będzie się rozwijał, co da możliwość szerokiej prezentacji twórczego dorobku kolegów „po piórze” z regionu radomskiego. Tego życzymy organizatorom z okazji jubileuszu pięciolecia organizacji tego wydarzenia.
    Katarzyna Chołuj i Krzysztof Kaim

Kilka słów od Elwiry Kozłowskiej, Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka
    Regionalny Konkurs Poetycki organizowany jest przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka już od pięciu lat. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju, już drugi raz nie udało nam się przeprowadzić ogłoszenia wyników konkursu w ramach uroczystości z okazji Światowego Dnia Poezji, z udziałem laureatów i publiczności. Postanowiliśmy w tym roku za pośrednictwem mediów społecznościowych uhonorować zwycięzców, uczcić mały jubileusz pięciolecia i umożliwić poezji wybrzmieć. Dziękuję bardzo jurorom za życzenia, my również mamy nadzieję, że konkurs utrwali się w naszym regionie, jego ranga będzie wzrastać, a co za tym idzie zgłaszanych prac będzie coraz więcej. Ja również gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym autorom. Dziękuję i gratuluję wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie. Zgodnie z regulaminem nie możemy nagrodzić wszystkich Państwa, ale jak zauważyło jury poziom artystyczny nadesłanych prac był wysoki, co daje inspirację do dalszego twórczego rozwoju. Zapraszam serdecznie do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym protokołem.