Deklaracja dostępności
Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
 1. Co to jest KDK, a co to jest CKA?
  KDK to samorządowa instytucja kultury, której pełna nazwa brzmi Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, a CKA czyli Centrum Kulturalno-Artystyczne to nazwa własna obiektu, w którym swoją siedzibę ma Kozienicki Dom Kultury, ale także Szkoła Muzyczna I stopnia, Mediateka, telewizja lokalna oraz Kawiarnia Kulturalna.


 2. Czy mogę płacić kartą w kasach KDK?
  Tak, w kasach KDK istnieje możliwość opłaty kartą.


 3. Czy mogę kupić bilet do kina KDK przez Internet?
  Tak, bilet do kina KDK można kupić poprzez stronę internetową kinokozienice.pl


 4. Czy mogę zarezerwować bilet do kina KDK telefonicznie lub przez Internet?
  Tak, rezerwacja biletów do kina KDK możliwa jest poprzez stronę internetową kinokozienice.pl oraz telefonicznie pod numerem 48 611 07 50 wew. 133.


 5. Gdzie mogę znaleźć aktualny repertuar kina KDK?
  Aktualny repertuar kina KDK dostępny jest na stronie internetowej kinokozienice.pl


 6. Czy mogę wstrzymać wygaśnięcie rezerwacji kinowej?
  Nie, zarezerwowane bilety należy opłacić w kasach KDK najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem projekcji filmu, którego bilety dotyczą. Po przekroczeniu tego czasu rezerwacja jest anulowana automatycznie.


 7. Czy mogę kupić w budynku CKA przekąski i napoje?
  Tak, na terenie CKA znajduje się kawiarnia, w której można zaopatrzyć się w drobne przekąski i napoje.


 8. Czy w CKA dostępny jest darmowy Internet?
  W patio CKA znajduje się hotspot sieci miejskiej pod hasłem „Publiczny Internet w Kozienicach”, dzięki któremu można skorzystać z bezpłatnego dostępu do sieci przy pomocy wi-fi.


 9. Czy w CKA jest dostępna szatnia?
  Tak, w okresie jesienno-zimowym jest dostępna szatnia dla uczestników wydarzeń kulturalnych, takich jak: koncerty, spektakle teatralne, wykłady, wernisaże. Szatnia nie obsługuje widzów kina KDK.


 10. W jakich godzinach jest czynny garaż podziemny CKA?
  Garaż podziemny czynny jest w godzinach pracy KDK, czyli codziennie w godzinach 9.00-21.00 (lub do ostatniego widza kina KDK).


 11. Czy mogę zarezerwować telefonicznie lub przez Internet bilet na wydarzenia kulturalne?
  Bilety na wydarzenia kulturalne nie podlegają rezerwacji. Wyjątek stanowią „Poranki teatralne dla dzieci”, ale tylko w przypadku grupy zorganizowanej powyżej 15 osób. Rezerwacji, w takim przypadku, można dokonać drogą mailową na adres: kasy@dkkozienice.pl.


 12. Gdzie mogę kupić bilety na wydarzenia kulturalne?
  Bilety na wydarzenia kulturalne można zakupić w kasach KDK, znajdujących się na parterze Centrum Kulturalno-Artystycznego oraz w zakładce KUP BILET na stronie internetowej www.dkkozienice.pl.


 13. Czy KDK honoruje „Kozienicką Kartę Mieszkańca”?
  Tak. Kozienicki Dom Kultury jest partnerem akcji i honoruje „Kozienicką Kartę Mieszkańca”. Jej posiadacze mogą liczyć na rabaty przy zakupie biletów na wydarzenia kulturalne w kasach KDK, w tym na seanse kinowe.


 14. W jaki sposób mogę odebrać nieodpłatne wejściówki na wydarzenia kulturalne?
  Nieodpłatne wejściówki na wydarzenia kulturalne można odebrać osobiście w kasach KDK.


 15. Czy z oferty KDK dotyczącej wydarzeń kulturalnych mogą korzystać również osoby spoza Gminy Kozienice?
  Tak. Oferta nieodpłatna KDK jest w pierwszej kolejności kierowana do mieszkańców Gminy Kozienice i/lub Powiatu Kozienickiego. W przypadku oferty płatnej, takich ograniczeń nie ma, aczkolwiek posiadacze „Kozienickiej Karty Mieszkańca” mogą liczyć na dodatkowe rabaty z tego tytułu.


 16. Czy muszę kupować bilet na „Poranek teatralny dla dzieci” także dla siebie czy tylko dla dziecka?
  Tak, na „Poranek teatralny dla dzieci” wszyscy zobowiązani są posiadać bilet, zarówno rodzice/opiekunowie, jak i dzieci.


 17. W jaki sposób mogę dołączyć do UTW?
  Aby dołączyć do grona słuchaczy UTW należy wypełnić deklarację członkostwa i dokonać zapisu w kasach KDK. Słuchaczem UTW może zostać każdy mieszkaniec miasta i gminy Kozienice, który zakończył już swą karierę zawodową (emeryt, rencista, również bezrobotny) i osiągnął wiek 50+. Nowi słuchacze muszą okazać dokument potwierdzający ich miejsce zamieszkania na terenie Gminy Kozienice lub Powiatu Kozienickiego.


 18. W jaki sposób mogę zapisać dziecko do Akademii Szerokich Horyzontów?
  Zapisy na zajęcia początkowo odbywają się poprzez stronę internetową „StrefaZajęć.pl”. W przypadku, gdy limit miejsc na zajęcia nie zostanie wyczerpany, możliwe są dalsze zapisy: telefonicznie pod numerem 48 611 07 50 lub osobiście w punkcie informacji KDK.


 19. Czy zajęcia dla dzieci i młodzieży są odpłatne?
  Wszystkie zajęcia dla dzieci i młodzieży są nieodpłatne, podobnie jak wykłady i zajęcia fakultatywne UTW (wyjątek stanowią zajęcia odbywające się na basenie, tj. nauka pływania, aqua aerobic).


 20. Czy zajęcia dla dorosłych są odpłatne?
  Od drugiego semestru roku artystycznego 2021/22, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka przywraca płatne zajęcia dla osób dorosłych. Płatności nie dotyczą oferty w ramach UTW, a także udziału w zajęciach Grupy Poetyckiej „Erato” i Grupy Twórczej „Vena”.


 21. Jak wygląda oferta kulturalna dla dzieci, młodzieży i dorosłych?
  Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka to miejsce edukacji artystycznej, organizacji wielu wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, koncertów, pokazów filmowych i teatralnych oraz funkcjonowania licznych kół zainteresowań. To także miejsce spotkań środowisk naukowych i biznesowych. Organizuje się tu kilkadziesiąt wydarzeń rocznie. Kalendarz - na bieżąco aktualizowany - znajduje się tutaj... Są to wydarzenia o różnej skali: od kameralnych, klimatycznych spotkań czy przeznaczonych dla kilkunastu osób warsztatów, aż po imprezy masowe, w których uczestniczy kilka tysięcy widzów. To interdyscyplinarna instytucja, realizująca przedsięwzięcia ze wszystkich dziedzin sztuki (taniec, plastyka, muzyka, teatr, film, literatura, etc.), dedykowane dla bardzo różnorodnej publiczności. Swoje zaproszenia kieruje, zarówno do odbiorców wystaw sztuki, jak i uczestników wieczorów poetyckich. Oferta kulturalna prezentuje i promuje twórczość, zarówno znanych i cenionych artystów profesjonalnych, jak i efekty działalności twórców - amatorów.


  Doświadczenie w prowadzeniu działalności kulturalnej pozwoliło wypracować szereg autorskich wydarzeń, takich jak: Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika czy Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej. Oferta zajęć stałych corocznie obejmuje kilkanaście różnorodnych grup zainteresowań adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Największą grupę stanowią słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dla których poza ofertą wykładową, przygotowywana jest również oferta zajęć fakultatywnych. Zajęcia prowadzone są w specjalistycznych pracowniach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach: sali tanecznej, sali sztuk plastycznych, sali muzycznej, teatralnej i dydaktycznej oraz sali wystawowej i sali na rogu. Wykłady UTW odbywają się w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Pełna oferta działalności KDK dostępna jest tutaj...

  Ponadto Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka realizuje zróżnicowane działania on-line. Te kierowane są do mieszkańców Gminy Kozienice za pośrednictwem oficjalnej grupy Kozienickiego Domu Kultury pn. „Kulturalna grupa KDK” (facebook.com/groups/grupakdk), a także do słuchaczy UTW w grupie „Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury” (facebook.com/groups/utwkozienice).

 22. Czy istnieje możliwość komercyjnego wynajęcia sali w CKA?
  Tak. Nasza instytucja posiada w dyspozycji część pomieszczeń Centrum Kulturalno-Artystycznego, które można wykorzystać do organizacji wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, koncertów, pokazów filmowych i teatralnych, ale także uroczystości jubileuszowych, spotkań środowisk naukowych i biznesowych czy szkoleń. Kilka słów o danych technicznych można znaleźć tutaj..., a cennik wynajmu sal w naszej siedzibie znajduje się tutaj...


 23. Gdzie można znaleźć informacje o działalności KDK?
  Zachęcamy do śledzenia informacji publikowanych na naszej stronie internetowej www.dkkozienice.pl oraz w mediach społecznościowych, na portalu Facebook (www.facebook.com/kozienickidomkultury), Instagram (www.instagram.com/kozienickidomkultury/) oraz YouTube (www.youtube.com/@kozienickidomkultury). Zachęcamy ponadto do lektury Magazynu Kulturalnego KDK dostępnego na naszej stronie internetowej www.dkkozienice.pl. Wszelkich informacji udziela także punkt informacji KDK (numer telefonu: 48 611 07 50, mail: pit@dkkozienice.pl).

 24. Czy KDK prowadzi sprzedaż kart upominkowych bądź voucherów?
  Tak, od 8 listopada 2023 roku KDK posiada w sprzedaży „Karty upominkowe KDK". Karty wielokrotnego użytku, o wartości 100 zł, 200 zł lub 300 zł, można zakupić wyłącznie w kasach KDK. Ważność karty wynosi 6 miesięcy od dnia zakupu. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj...
  . Ponadto, KDK prowadzi sprzedaż jednorazowych voucherów do Kina KDK, zgodnie z cennikiem dostępnym tutaj...

 25. Na jakie produkty z oferty KDK mogę wymienić „Kartę upominkową KDK"?
  Przy pomocy „Karty upominkowej KDK" można dokonać płatności za wydarzenia realizowane w ramach „Kulturalnych czwartków w KDK" (za wyjątkiem kina i wydarzeń kinowych), wyjazdów z cyklu „Teatralne podróże", spektakli z cyklu „Poranki teatralne dla dzieci", a także za produkty dostępne w sprzedaży w kasie KDK, takie jak m.in.: magnesy, mapy, książki, pocztówki, itp.