Deklaracja dostępności
Zapisy na zajęcia NIEODPŁATNE
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka OGŁASZA dodatkowe ZAPISY NA ZAJĘCIA dla dzieci i młodzieży w ramach oferty na rok szkolny 2012/2013. W ofercie znajdują się WARSZTATY DZIENNIKARSKIE oraz (nowość!) ZAJĘCIA Z ANIMACJI POKLATKOWEJ. ZAJĘCIA NIEODPŁATNE Zapisy: Osobiście: Kozienicki Dom Kultury, ul. Al. 1 Maja 8 Telefonicznie: 48 611 07 50 E-mail: dom.kultury@dkkozienice.pl
  WARSZTATY DZIENNIKARSKIE Warsztaty adresowane są do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Poprowadzi je Dominik Majsterek – dziennikarz. W programie zajęć:
  • Poznanie rynku medialnego w Polsce
  • Podstawy prawa prasowego ­
  • Organizacja pracy w newsroomie ­
  • Poznanie form dziennikarskich (news, reportaż, komentarz) ­
  • Warsztaty z pisania i redagowania artykułów ­
  • Dziennikarstwo XXI wieku (nowe formy dostarczania i zdobywania informacji) ­
  • Jak internet zmienia dziennikarstwo? ­
  • Czym jest dziennikarstwo obywatelskie?
  Uczestnicy zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu: metod gromadzenia i analizowania informacji, praw i obowiązków dziennikarza, pisania i redagowania artykułów dziennikarskich. Zajęcia pomogą w doskonaleniu sprawności językowej i dbałości o kulturę słowa. Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia odbędą się w czwartek, 14 lutego 2013r. o godzinie 17.00 w Kozienickim Domu Kultury. Zajęcia będą odbywać się w każdy czwartek, w godzinach od 17.00 do 19.00. ZAJĘCIA Z ANIMACJI POKLATKOWEJ Zajęcia adresowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Poprowadzi je Sebastian Bielak – animator kultury, pedagog. Zajęcia z animacji poklatkowej to świetna okazja do samodzielnego stworzenia filmu animowanego. Poklatkowa technika realizacji to metoda rejestracji obrazu wykorzystywana głównie w klasycznym filmie animowanym oraz w filmach naukowych (za jej pomocą rejestruje się np. wzrost roślin, ruch ciał niebieskich, proces, który w rzeczywistości trwa kilka dni lub tygodni, zostaje skrócony do kilkudziesięciu sekund). Uczestnicy poznają etapy powstawania filmu, montażu, pracy nad scenariuszem, samodzielnie wykonają scenografię i postaci. Uwaga: Konieczny własny, dowolny aparat fotograficzny (może być zwykły cyfrowy). Mile widziany statyw. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek, 15 lutego 2013r. o godzinie 16.30 w Kozienickim Domu Kultury. Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek, w wymiarze dwóch godzin (dokładne godziny zajęć zostaną ustalone z grupą na spotkaniu organizacyjnym).