Deklaracja dostępności
Zaproszenie na sezon 2014/2015
Informujemy, iż z dniem 11 września 2014 roku Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka rusza z siódmą edycją Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tutaj każdy, kto zakończył już swą karierę zawodową, przeszedł na emeryturę lub rentę i ma czas, by realizować swoje marzenia i pasje, znajdzie coś dla siebie. Dzięki różnorodnym zajęciom organizowanym przez Uniwersytet nasi Słuchacze mają możliwość pogłębiać swoją wiedzę, podyskutować w gronie znajomych, prowadzić aktywny tryb życia, podtrzymywać kondycję, poznawać ludzi kreatywnych, pełnych pasji i chęci do działania, jak również budować więzi międzyludzkie, takie jak np. przyjaźń.
Zapisy oraz szczegółowe informacje na temat oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach w dniach od 1 do 10 września, w godz. 11.00-14.00, u koordynatorki UTW Aleksandry Pajdy w Kozienickim Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8) e-mail: ola.pajda@dkkozienice.pl lub pod nr telefonu 48 611 07 50.
Zajęcia w pierwszym semestrze roku akademickiego 2014/2015 odbywać się będą w każdy czwartek, od 11 września do 11 grudnia, w godzinach od 11.00 do 14.00 w sali widowiskowej Kozienickiego Domu Kultury. Składać się będą z dwóch wykładów lub wykładu i koncertu edukacyjnego w wykonaniu Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natomiast podczas inauguracji wystąpi śpiewaczka Ilona Drapała wraz z Pawłem Filipiakiem (fortepian). Słuchacze opłacają czesne w wysokości 50 zł za semestr, a osoby zapisujące się po raz pierwszy dodatkowo 10 zł wpisowego. W tym roku przygotowaliśmy bogatą ofertę edukacyjno-kulturalną. Będzie można m.in. wysłuchać wykładów:
  • Burmistrza Kozienic, dr inż. Tomasza Śmietanki
  • Starosty Kozienickiego, Janusza Stąpóra
  • Bogny Wernichowskiej – dziennikarki, publicystki i pisarki
  • Andrzeja Pasławskiego – podróżnika
  • dr hab. Stanisława Mikockiego – wybitnego fizyka
  • Profesora Tadeusza Stępnia – wykładowcy filozofii, logiki, religioznawstwa i politologii
  • Jolanty Szwalbe - autorki antologii cytatów i pierwszej ich edytorki oraz wielu innych.
Ponadto w roku akademickim 2014/2015 dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowane zostaną wycieczki oraz zajęcia fakultatywne takie jak: joga, aqua aerobic, zajęcia taneczne dla kobiet, gimnastyka 50+, tańce w kręgu, nordic walking, kurs komputerowy, zajęcia teatralne, warsztaty plastyczne decoupage, zajęcia fotograficzne, język angielski oraz język niemiecki, a także nowość m.in.: chór III Wieku, zajęcia z samoobrony, tenis stołowy. Ponadto słuchacze UTW będą także uprawnieni do korzystania z 20% zniżki na wyjazdy organizowane przez Kozienicki Dom Kultury w ramach cyklu Teatralne podróże.